رئیس شورای عالی انقلاب یمن: سعودی‌ها از محل‌های هدف قرار داده شده دوری کنند

رئیس شورای عالی انقلاب یمن کشته های غیرنظامی در عربستان را ناشی از اصابت بقایای موشک های سامانه پاتریوت آمریکا دانست و از غیرنظامیان در عربستان خواست تا از محل های هدف قرار گرفته دوری کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسیره، محمد علی الحوثی رئیس شورای عالی انقلاب یمن در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: آمریکایی ها می گویند که غیرنظامیان در عربستان در نتیجه موشک باران یمنی ها کشته شده اند و ما برای دومین بار اعلام می کنیم که اگر کمیته مستقلی تشکیل شود و تایید کند که ترکش های موشک های یمنی و نه موشک های پاتریوت آمریکایی (باعث کشته شدن این غیرنظامیان شده است)، آماده پرداخت غرامت هستیم.

الحوثی با اشاره به هشدارهای سابق خود، از غیرنظامیان در عربستان خواست تا از محل های هدف قرار گرفته دوری گزینند. 

وی در توییت دیگری با تمسخر اقدام آمریکایی ها برای اظهار نظر و طرح این ادعا به نمایندگی از رژیم سعودی که "موشک های یمنی باعث بروز قربانیان" غیرنظامی شده است، نوشت: آمریکایی ها به نمایندگی از مسئولان سعودی مدعی شدند که موشک های یمنی ها غیر نظامیان را هدف قرار داده است؛ درحالی که سعودیها گفتند که سامانه پاتریوت آمریکایی با این موشکها مقابله کرده است! حال چگونه موشک های ما غیرنظامیان را کشته است؛ درحالی که شما می گویید که با آن مقابله کرده اید.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر