قاسمی: عربستان در اندازه‌ای نیست که بتواند تخیلات خود را عملی کند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات اخیر مقامات سعودی واکنش نشان داد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اقدامات و اظهارات مقام‌های سعودی در سومین سالروز تجاوز به یمن گفت: سعودی ها با ایراد اتهامات واهی و بی‌اساس و مدرک به دیگران سعی دارند بر ناتوانی و شکست‌های پی‌درپی خود در کسب پیروزی میدانی در جنگ علیه مردم یمن با وجود دارا بودن امکانات و کلکسیونی از سلاح‌های پیشرفته و خریدهای چند ده میلیاردی تسلیحاتی سرپوش بگذارند؛ اما واقعیت این است که سعودی‌ها و هم‌پیمانان آنها در این جنگ نابرابر فقط با مقاومت مردم یمن مواجه بوده و شکست مفتضحانه‌ای را تجربه کرده‌اند.

بهرام قاسمی همچنین در واکنش به اظهارات توأم با تهدید یک سخنگوی نظامی سعودی گفت: بی‌تردید این اظهارات جنگ‌طلبانه و غیرمسئولانه قابل پیگیری حقوقی و بین المللی است.

قاسمی افزود: اصولاً عربستان در  جایگاه، اندازه و شرایطی نیست که بتواند توهمات و تخیلات خود را عملی کند. حداقل درسی که انتظار می‌رفت حاکمان ریاض از جنگ با مردم بی‌دفاع یمن بیاموزند این بود که از این‌همه توهم خودبزرگ‌بینی و خیال‌پردازی تا حدی خارج شوند و درک کنند که با اتکای به  خرید تسلیحات و امنیت وارداتی و پرهزینه نمی‌توانند قدرت و امنیت تولید کنند.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر