شفر: دوست دارم با کی‌روش همکاری نزدیک داشته باشم/ هرگز در مورد بویان و دیگر بازیکنانم منفی صحبت نمی‌کنم

سرمربی تیم فوتبال استقلال ابراز تمایل کرد با کی‌روش همکاری داشته باشد و در تقویت تیم ملی به او کمک کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نفت تهران اظهار داشت: سال جدید را به همه تبریک می‌گویم. از اینکه مطالب را به‌درستی منتشر می‌کنید تشکر می‌کنم. همه برای فوتبال ایران تلاش می‌کنیم. همه بازی‌ها در لیگ سخت است چه مقابل پرسپولیس بازی کنیم، چه نفت تهران و یا در شهرستان‌ها.

وی افزود: همه ما تمرین می‌کنیم تا برای بازی‌های سخت آماده باشیم و هر بازی برای استقلال دیداری سخت و مهم محسوب می‌شود. تنها مشکل ما برنامه مسابقات است که در مورد آن صحبت کرده‌ام. ملی‌پوشان ما تازه امروز عصر به جمع‌مان اضافه خواهند شد در حالی که فردا باید به میدان برویم. قطعاً مسئولیت هر بازی با سرمربی است و ما باید امشب شرایط ملی‌پوشان را بررسی کرده و بفهمیم که می‌توانیم از آنها در بازی پیشِ‌رو استفاده کنیم یا خیر. ملی‌پوشان ما امشب به هتل خواهند آمد و با آنها صحبت خواهم کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در این باره اضافه کرد: اگر فردا بدون ملی‌پوشان به میدان برویم یا فقط از دو یا سه نفر آنها استفاده کنیم، دلیلش این نیست که بخواهیم حریف را دست‌کم بگیریم یا اینکه بخواهیم به بازیکنان‌مان استراحت بدهیم، بلکه مجبوریم این کار را انجام دهیم. به هر حال ملی‌پوشان ما مدت زیادی از تمرینات تیم دور بوده‌اند و قبل از آنکه بخواهیم درباره وضعیت آنها صحبت کنیم باید با این نفرات صحبت کنم. با شرایط موجود بازی فردا یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما در سه چهار ماه اخیر است اما در هر شرایطی قطعاً برای برد به میدان می‌رویم.

شفر ادامه داد: امیدوارم بدانید که چقدر خوشحالم که چه‌تعداد ملی‌پوش داریم. این تعریف و تمجید هم برای بازیکنان‌مان و هم کادر فنی خوب است. مجید حسینی مصدوم است و اگر مصدومیتش برطرف شود به تیم ملی اضافه می‌شود. این مسئله هم وجهه خوبی برای استقلال است و هم برای کی‌روش خوب است که نفرات خوبی در جام جهانی داشته باشد.

وی با اشاره به دیدار فردا برابر نفت تهران تصریح کرد: نفت تیم بسیار خوبی است به‌خصوص در ضدحملات، باید از ابتدا بازی را کنترل کنیم و نباید در میانه میدان توپ از دست بدهیم. روز گذشته به‌همراه همکارانم تعدادی از بازی‌های نفت را دیدم آنها تیم خطرناکی دارند و اگر تمرکز نداشته باشیم کارمان سخت می‌شود. باید در پاس‌های بلند و ضدحملات آنها دقت کافی را داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در رابطه با نبود ملی‌پوشانش در بازی فردا و اینکه می‌تواند پوئن مثبتی برای نفت تهران باشد تصریح کرد: من قبلاً گفته‌ام که شرایط لیگ بهتر شده و نفت نسبت به قبل وضعیت خیلی بهتری دارد. آنها در دفاع خیلی خوب هستند و روی ضدحملات خطرناک و ما نحوه بازی با این تیم را تمرین کرده‌ایم و نکات زیادی به شاگردانم گفته‌ام که باید توپ را چطور نگه داریم و روی ارسال‌ها و شوت‌ها کار کرده‌ایم. امیدوارم فردا همه آن چیزهایی که به بازیکنانم گفته‌ام در زمین پیاده کنند. درست است که نفت ملی‌پوش ندارد و قطعاً در شرایط فعلی این موضوع به‌نفع آنها است اما ما هم نفرات غیرملی‌پوش خیلی خوبی داریم که فردا می‌خواهند خودشان را نشان دهند. کنار این قضیه وضعیت ملی‌پوشان را نیز امشب بررسی خواهیم کرد.

شفر درباره وضعیت بازیکنان مصدوم تیمش نیز خاطرنشان کرد: مهدی قائدی تمرینات خود را شروع کرده است. امیدواریم که هرچه سریعتر به جمع ما برگردد. هنوز مشخص نیست که او چه‌زمانی می‌تواند به میدان رود. اما ما بسیار امیدواریم که او هرچه زودتر بتواند به شرایط گذشته خود برسد. بهنام برزای در کلینیک دکتر تیم دوران درمانی خود را پشت سر می‌گذارد و من دیروز با دکتر نوروزی درمورد او صحبت کردم اما دقیقاً مشخص نیست که چه‌زمانی می‌تواند به میادین برگردد.
وی با اشاره به دیدار فردا برابر نفت تهران تصریح کرد: نفت تیم بسیار خوبی است بخصوص در ضدحملات، باید از ابتدا بازی را کنترل کنیم و نباید در میانه میدان توپ از دست بدهیم. روز گذشته به‌همراه همکارانم تعدادی از بازی‌های نفت را دیدم آنها تیم خطرناکی دارند و اگر تمرکز نداشته باشیم کارمان سخت می‌شود. باید در پاس‌های بلند و ضدحملات آنها دقت کافی را داشته باشیم.

وی راجع به وضعیت تیام مهاجم سنگالی تیمش تصریح کرد: تیام راهی بارسلونا شد تا زیر نظر پزشک سابقش درمانش را پشت سر بگذارد. او ویدیوهای زیادی از آخرین وضعیت خودش برای ما ارسال کرد. دیروز هم با دکتر تیام صحبت کردم. او گفت وضعیتش بسیار بسیار بهتر از قبل شده است. تیام برای ادامه درمانش راهی تهران خواهد شد. درست است که وضعیت او بهتر شده اما ما به هیچ وجه قصد نداریم در مورد این بازیکن ریسک کنیم، چرا که دو بازی بسیار مهم پیشِ‌رو داریم و در شرایطی از تیام استفاده خواهیم کرد که او به آمادگی صددرصد رسیده باشد. در مورد پزشک او در بارسلونا باید بگویم بازیکنان زیادی از میلان، یوونتوس، منچسترسیتی و... برای درمان نزد این دکتر می‌روند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران خاطرنشان کرد: تیام و دکترش به‌خوبی همدیگر را می‌شناسند. زمانی که در یوونتوس بود هر زمان مشکلی پیش می‌آمد، پیش او می‌رفت به‌خاطر همین بعد از مصدومیت به بارسلونا رفت تا مصدومیتش را زیر نظر او پیگیری کند. در مورد بویان هم شنیده‌ام که در صفحه‌ای در اینستاگرام از قول من عنوان شده که این بازیکن اشتباه جذب شده و نباید او را می‌گرفتیم. درصورتی که من در حیطه کادر فنی صحبت می‌کنم و صحبت منفی در رابطه با بازیکنم نخواهم داشت و این دروغ است. بویان بازیکن خوبی است و اگر از پژمان منتظری سؤال کنید که برابر او در مقابل مقدونیه بازی کرده شرایط این بازیکن را می‌گوید. اگر بویان صددرصد آماده باشد می‌تواند سوپراستار شود. فرشید اسماعیلی محروم است و باید دید چه بازیکنی جای او را می‌گیرد. باز هم تأکید می‌کنم که هرگز درمورد بازیکنم منفی صحبت نمی‌کنم.

شفر درباره شکست تیم ملی آلمان مقابل برزیل در دیدار دوستانه اظهار داشت: همان‌طور که دیدید آلمان در این بازی 5 بازیکن اصلی خود را از جمله مولر، هوملز و... را نداشت و از گلر سوم خود استفاده کرد. در حال حاضر آلمان 23 ملی‌پوش خیلی خوب در اختیار دارد که می‌توانند در جام جهانی موفق باشند. برزیل در این بازی با همه نفرات اصلی‌اش به میدان رفت. یکی از بازیکنان این تیم گفته بود می‌خواهند با شکست آلمان ضمن جبران آن باخت سنگین در جام جهانی بار دیگر به جمع مدعیان برگردند و باید به نظر این بازیکن احترام گزارد، چرا که واقعاً برزیل تیم خیلی خوبی است. من غیر از این بازی دیدار ایران و الجزایر و اسپانیا با آرژانتین را هم دیدم. نظرم این است که مربیان در این بازی‌های دوستانه بازیکنان خود را در پست‌های مختلف تست می‌کنند، همین‌طور که وریا و چشمی در ترکیب تیم ملی تست شدند.

وی در واکنش به اظهارات کارلوس کی‌روش مبنی بر‌ آماده نبودن بازیکنان داخلی، گفت: من فقط در مورد تیم خودم می‌توانم صحبت کنم. من سرمربی سایپا پرسپولیس و بقیه تیم‌ها نیستم که درباره آنها حرف بزنم. من در سه کشور سرمربی تیم ملی بودم و برای سرمربی تیم ملی راحت نیست که همیشه بازیکنانش را در اختیار داشته باشد، چون بازیکنان در تیم باشگاهی خودشان هستند و هر چند روز یک بار در تمرین تیم ملی حضور می‌یابند. بازیکنان استقلال در چند ماه گذشته خیلی چیزها یاد گرفتند و برای تورنمنت‌هایی مثل جام جهانی آماده هستند.

«موفقیت تیم ملی برای فوتبال ایران اتفاق خوبی است»، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران ادامه داد: باید با کی روش همکاری کنیم و دنبال جلسه با او هستم تا در رابطه با این مسائل صحبت کنم. من در تیم ملی کامرون، جامائیکا و تایلند بودم و در زمانی که به‌عنوان سرمربی تیم ملی کامرون کار می‌کردم با مربیان جلسه می‌گذاشتیم تا به راه‌حلی برسیم و دوست دارم با کی‌روش همکاری نزدیکی داشته باشم تا تیم ملی کیفیت خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر