عراقچی:خروج نظامیان خارجی مقدمه صلح در افغانستان است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه خروج نظامیان خارجی از افغانستان را مقدمه صلح در این کشور عنوان کرد و گفت: رویکرد نظامی برای حل مساله افغانستان در گذشته شکست خورده و در آینده نیز شکست خواهد خورد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم به نقل از دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه که در راس هیاتی در کنفرانس صلح افغانستان در تاشکند ازبکستان شرکت کرده است، جنگ در افغانستان را نتیجه حضور نیروهای نظامی خارجی در این کشور دانست.

وی با اعلام اینکه رویکرد نظامی برای حل مساله افغانستان در گذشته شکست خورده و در آینده نیز شکست خواهد خورد، خروج نظامیان خارجی از افغانستان را مقدمه حرکت به سمت صلح در این کشور اعلام کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با استقبال از ابتکار اخیر رئیس جمهور افغانستان مبنی بر دعوت از مخالفان مسلح جهت حاضر شدن در مذاکرات صلح، این اقدام دولت افغانستان را یک گام مثبت دانست و طرف‌های درگیر در جنگ را به انجام گفت‌وگو برای یافتن راه حل سیاسی برای مشکلات این کشور دعوت کرد.

این دیپلمات کشورمان همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به دولت افغانستان جهت پیشبرد روند صلح در این کشور را اعلام کرد.

کنفرانس تاشکند با عنوان «صلح در افغانستان، همکاری امنیتی و ارتباطات منطقه‌ای» روز سه شنبه 7 فروردین ماه 1397 با شرکت روسای جمهور ازبکستان و افغانستان و نمایندگان 25 کشور و سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای در پایتخت ازبکستان برگزار شد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر