تحلیلگر آمریکایی در گفت‌وگو با تسنیم: بولتون فعالانه از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند

یک تحلیلگر سیاسی آمریکایی، جان بولتون مشاور امنیت ملی جدید کاخ سفید را یک فرد افراطی و جنجالی با گرایشات فاشیستی ارزیابی می‌کند.

"بو گراس کاپ" استاد علوم سیاسی دانشگاه کالیفرنیا در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم تاکید کرد: جان بولتون مشاور امنیت ملی جدید آمریکا یک فرد افراطی و تندرو همراه با گرایشات فاشیستی است و از فعالیت های هر گروه تروریستی علیه ایران، روسیه، ونزوئلا و هر کشور دیگری که متحد آمریکا نباشد، حمایت می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: جان بولتون به طور فعالانه از سازمان مجاهدین خلق ( سازمان منافقین) حمایت می کند و یکی از مقام های آمریکایی است که موفق شد نام این سازمان را از گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا خارج کند.

کاپ در پاسخ به سئوالی درباره تصمیم ترامپ برای تغییر مشاور امنیت ملی کاخ سفید و انتخاب جان بولتون برای این پست، گفت: بولتون یکی از تندروترین نئو محافظه کارانی است که مهمترین برنامه کاری اش تغییر نظام سیاسی در کشورهایی است که در مدار نفوذ آمریکا قرار ندارند. او با پسر شاه ایران روابط بسیار دوستانه ای دارد و در حال حمایت فعالانه برای سرنگونی دولت فعلی ایران است تا نظام شاهنشاهی را بار دیگر به ایران بازگرداند. وی اقدام نظامی را بر دیپلماسی ترجیح می دهد. گرچه هیچ گاه در ارتش آمریکا خدمت نکرده است ولی او پسران و دختران دیگران را برای جنگ با هدف تغییر نظام سیاسی به کشورهای دیگر اعزام خواهد کرد.

این تحلیلگر آمریکایی در پاسخ به این سئوال که آیا انتخاب بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا موجب خواهد شد تا واشنگتن از توافق هسته ای ایران خارج شود، گفت: بولتون یک فرد کامل برای حمایت از تمایل علنی ترامپ است تا به توافق هسته ای ایران پایان دهد یا از طریق مذاکره مجدد به دنبال اصلاح آن باشد. بولتون به طور علنی از ادعای ترامپ در این خصوص حمایت کرده است که توافق هسته ای ایران یک توافق بد برای آمریکا است.

وی درباره روابط بولتون با گروه های تروریستی از جمله سازمان منافقین گفت: جان بولتون به طور فعالانه از سازمان مجاهدین خلق ( سازمان منافقین) حمایت می کند و یکی از مقام های آمریکایی است که موفق شد نام این سازمان را از گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا خارج کند. وی از هر گروه تروریستی ضد روسی حمایت کرده است به خصوص نئونازی های اوکراین که هم اکنون در دولت این کشور هستند. وی در سال 2002 میلادی به طور فعالانه ای از کودتای ونزوئلا برای سرنگونی دولت هوگو چاوز حمایت کرد، به طور فعالانه از تروریسم عربستان سعودی علیه ایران و تروریسم دولتی اسرائیل حمایت می کند.

انتهای پیام /

نظرات

ارسال نظر