نظر متفاوت ۲ وزارتخانه درباره ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی بدون هویت

وزارت آموزش و پرورش معتقد به ثبت‌نام همه دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی است اما وزارت کشور می‌گوید باید هویت آنها مشخص باشد.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، درخصوص آخرین وضعیت دانش‌آموزان افغان بدون مدرک اقامتی و اینکه در برخی از استانها آموزش و پرورش علی‌‌رغم تأکید مقام معظم رهبری از ثبت‌نام اتباع افغان ممانعت به‌عمل می‌آید،  گفت:‌ خیر! این‌گونه نیست. در سال تحصیلی جدید یکی از دستاوردهای آموزش و پرورش پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری و همچنین ریاست‌جمهور موفقیت خوبی است که در تحت پوشش قرار دادن اتباع خارجی کسب کرده‌ایم.

وی افزود: بر همین اساس برای سال تحصلی آینده همین سیستم را با جدیت بیشتری دنبال می‌کنیم،  به‌اعتقاد ما هیچ دانش‌آموزی به هر دلیل نباید از تحصیل باز بماند ولو نداشتن مدارک اقامتی.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که آموزش و پرورش برخی از استانها اعتقادی به این سیستم ندارند و مشخصاً از ثبت‌نام دانش‌آموزان فاقد مدارک اقامتی به‌بهانه‌های مختلف از جمله گرفتن شهریه‌ ممانعت به‌عمل می‌آورد گفت: این‌گونه نیست، به هر حال وزارت کشور معتقد است که هویت تحصیلی دانش‌آموزان باید مشخص باشد، بنابراین در حال حل این مسئله هستیم، برخی از این مسائل حل شده و برخی دیگر حل خواهد شد.

بطحایی خاطرنشان کرد:  یکی از افتخارات دولت دوازدهم در سال جاری این بود که پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری و همین‌طور ریاست جمهور دستاورد خوبی را در تحت پوشش قرار دادن اتباع خارجی به‌دست آوردیم اما دستاوردهای ما در این زمینه کافی نبوده و باید برای سال آینده آن را توسعه دهیم.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر