تاکید وزیر دفاع روسیه بر نقش ایران در آزادسازی سوریه از دست تروریست‌ها

وزیر دفاع روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود در مسکو، بر نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در آزادسازی بخش اعظم خاک سوریه از دست تروریست‌ها و ادامه همکاری‌های دو کشور در زمینه نظامی-فنی تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه بر سهم بسزای ایران در مشارکت برای حل و فصل مناقشه در سوریه و آزاد ساختن بخش اعظم خاک این کشور از دست تروریست‌ها تاکید کرد.

ژنرال شایگو عصر سه شنبه در دیدار با سرتیپ "امیر حاتمی" وزیر دفاع ایران که برای شرکت در هفتمین نشست بین المللی مسکو در زمینه امنیت جهانی به روسیه سفر کرده، گفت: «من از شما قدردانی می کنم که دعوت ما برای شرکت در کنفرانس امنیت بین المللی مسکو را قبول کرده‌اید. بخصوص اینکه موضوع اصلی این کنفرانس مربوط به هر دو کشور روسیه و ایران می شود و آن مسئله امنیت و بدون تردید همکاری مشترک ما در عرصه سوریه است که خوشبختانه بسیار نتیجه بخش و موفقیت آمیز بوده و این امکان را فراهم کرد تا بخش اعظم خاک سوریه از دست تروریست‌های بین المللی آزاد شود.»  

وی با اشاره به اینکه وزارت دفاع روسیه و ایران موضوعات بسیاری برای بررسی در زمینه همکاری‌های نظامی و نظامی-فنی دارند، افزود: «البته بدون تردید، تقویت امنیت در منطقه خاورمیانه و وارد شدن به مرحله بازسازی هر چه سریعتر کشور دوست، سوریه و فراهم شدن شرایط برای بازگشت همه پناهجویان سوری به شهرها و خانه‌های خود، از مهمترین مسائل  مورد بررسی مقامات مسکو و تهران است.»   

وزیر دفاع روسیه یادآور شد که دقیقا این مسئله روز چهارشنبه نیز در جریان مذاکرات روسای جمهوری دو کشور در آنکارا نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر دفاع ایران نیز به نوبه خویش تاکید کرد که جمهوری اسلامی به همکاری خود با روسیه در زمینه حل و فصل بحران سوریه و نابودی کامل تروریسم در این کشور ادامه می دهد.

سرتیپ امیر حاتمی همچنین اعلام کرد که ایران و روسیه با توجه به توان بالقوه دو کشور، به توسعه همکاری‌های نظامی-فنی ادامه خواهند داد و تمامی شرایط لازم برای این منظور نیز فراهم شده است.

لازم به یادآوری است که نشست امنیتی مسکو 5-4 آوریل (16-15 فروردین) با حضور 95 هیئت نمایندگی از کشورهای مختلف، از جمله 30 وزیر دفاع، 15 رئیس ستادکل نیروهای مسلح و معاون وزیر دفاع و همچنین 68 کارشناس برجسته جهانی برگزار می شود. وزیر دفاع ایران امروز، در نخستین روز این نشست، سخنرانی خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر