ترامپ: ارتش طرح‌های خروج از سوریه را آماده کند

رئیس جمهور آمریکا به ارتش دستور داده است تا طرح‌های مربوط به عقب نشینی و خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه را تهیه کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به مقام های ارتش دستور داده است تا طرح هایی را برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از خاک سوریه آماده کنند ولی فعلا موافقت کرده است تا سربازان آمریکایی در کوتاه مدت در سوریه باقی بمانند.

هنوز هیچ ضرب الاجل مشخصی برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه تعیین نشده است. ترامپ بارها اعلام کرده است که خواستار خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه است ولی دستور ترامپ برای خروج از سوریه نگرانی های زیادی را در بین رهبران پنتاگون ایجاد کرده است و آنها نسبت به از دست دادن موفقیت ها و پیروزی هایی که علیه تروریست های داعش به دست آمده است، هشدار داده اند.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که عملیات ائتلاف موسوم به ضد داعش منجر به آن شده است که این گروه تروریستی تقریبا از سوریه ریشه کن شود.

این بیانیه افزود: واشنگتن و متحدانش همچنان متعهد به ریشه کن کردن حضور ناچیز داعش در سوریه هستند.

سارا هاکبی سندرز سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: ما به مشاوره و رایزنی با متحدان و دوستان مان درباره طرح های آینده ادامه می دهیم. انتظار داریم کشورهای منطقه و فرامنطقه ای به علاوه سازمان ملل برای دستیابی به صلح و جلوگیری از ظهور و پیدایش مجدد داعش همکاری کنند.

وی در ادامه افزود: آمریکا به همکاری با نیروهای داخلی برای مقابله با داعش ادامه خواهد داد. ما در حال آموزش دادن نیروهای محلی هستیم. ولی در عین حال از همه متحدان و شرکای مان در منطقه می خواهیم تا تلاش های بیشتری را انجام دهند. آنها کشورهایی هستند که در معرض بیشترین خطر قرار دارند بنابراین باید تلاش خود را افزایش دهند. رئیس جمهور آمریکا از سایر کشورها نیز خواسته است تا همین کار را انجام دهند.

"دن کوتس" مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز گفته است که در جریان نشست روز سه شنبه در کاخ سفید تصمیم نهایی درباره حضور آمریکا در سوریه اتخاذ شده است.

لحظاتی قبل از این نشست دونالد ترامپ در سخنانی گفت: کشورهایی که خواستار ادامه حضور آمریکا در سوریه هستند باید هزینه های آن را بپردازند. ترامپ به طور مشخص از عربستان سعودی نام برده است.

ترامپ افزود: مقام های سعودی خواستار ادامه حضور نظامی آمریکا در سوریه هستند. من به آنها گفته ام که باید هزینه های ادامه عملیات نظامی آمریکا در سوریه را بپردازند.

ترامپ مدعی است که آمریکا بیش از 7 هزار میلیارد دلار در خاورمیانه هزینه کرده است ولی در ازای آن چیزی به دست نیاورده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر