حمایت از کالای ایرانی لازمه اتکا به خود است

  امام جمعه موقت بجنورد گفت: اگر مسئولان، تولید کنندگان و مردم از کالای ایرانی حمایت کنند، تحریم ها بی تاثیر خواهد شد. 

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از عصر اترک ، حجت الاسلام رضا نوری، در خطبه های این هفته نماز جمعه در محل مصلای امام خمینی (ره) بجنورد با بیان این مطلب اظهار کرد: کشوری که بهترین موشک ها را تولید می کند و در صنعت هسته ای پیشرفت های زیادی دارد با حمایت مسئولان می تواند، بهترین کالاها را تولید کند.

حجت الاسلام نوری با اشاره به اینکه تولید کنندگان با ارائه کالاهای با کیفیت حمایت خود را از کالاهای ایرانی داشته باشند، افزود: مصرف کننده نیز با تعصب نسبت به کالای ایرانی و خرید آن از کالای ایرانی حمایت کند.

وی تاکید کرد: کلید حل مشکلات در گرو حمایت مسئولان، تولید کنندگان و مردم از کالای ایرانی است.

وی گفت: دشمنان زمانی ما را با تحریم های نظامی تحت فشار قرار می دادند اما زمانی که دیدند کشور در تولید تسلیحات نظامی پیشرفت خودکفا شد به سمت تحریم اقتصادی رفتند.

امام جمعه موقت بجنورد افزود: هم اکنون هم اگر همه به صحنه بیایند و با حمایت از کالای ایرانی رونق اقتصادی ایجاد شود ، استکبار در جنگ با این ملت ناکام خواهد ماند.

حجت الاسلام نوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات آمریکا و اسرائیل گفت: کسانی که حق وتو دارند، انرژی هسته ای را فقط برای خودشان می خواهند و تحریم های فلج  کننده ای را بر کشورمان تحمیل می کنند ، دشمن ما هستند.

وی تصریح کرد: اینان ۲۴ هزار جوان ما را کشتند، ۵ استان ما را از بین بردند و سال ها اقتصاد ما را عقب نگه داشتند‌ دشمن ما هستند و با این افراد نمی شود دست دوستی داد مگر کسی که عزت خود را زیر پا بگذارد.

 

وی در ادامه به شهادت امام موسی کاظم در هفته جاری اشاره کرد و گفت: این امام بزرگوار ۳۵ سال با نظام بنی عباس جنگیدند و این خاندان ۱۴ سال وی را از ترس ارتباط با شیعیان در خانه تحت نظر داشتند و ۱۴ سال نیز زندانی بود.

حجت الاسلام نوری مبارزه با ظلم را درسی که ملت باید از این امام بگیرد، نام برد و گفت: ما برای هیچ مسلمانی در دنیا مرگ نمی خواهیم اما افرادی که ۴۰ هزار نفر را در الجزایر برای آزمایشات هسته ای خود می کشند اما ما را از غنی سازی ۲۰ درصد به ۲ درصد می رسانند، تعداد سانتریفیوژهای را ۱۹ هزار به ۵ هزار می رسانند و ما را مجبور می کنند تا اورانیوم غنی شده خود را به فروش برسانیم، تبری می جوییم.

وی در پایان به شهادت شهید آوینی، شهید اهل قلم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار با تولیدات خود یاد جبهه و جنگ و جانفشانی های رزمندگان را برای آیندگان برجای گذاشت.

نظرات

ارسال نظر