کسب سه سهمیه المپیک جوانان توسط نمایندگان تکواندو کشورمان در روز نخست

روز نخست از مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان امروز (جمعه – ۱۷ فروردین‌ماه) به پایان رسید و در نهایت هر سه نماینده کشورمان در این روز موفق به کسب جواز حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان 2018 مهرماه سال‌جاری در "بوینس آیرس" آرژانتین برگزارمی‌شود. 
برهمین اساس مسابقات کسب سهمیه برای حضور در این رقابت‌ها از صبح امروز (جمعه – 17 فروردین‌ماه) با حضور 438 تکواندوکار در دو گروه دختران و پسران در سالن "ساله کوارت" الحمامات آغاز و فردا (شنبه) به پایان می‌رسد.

** هر کشور می توانست حداکثر 3 ورزشکار دختر و 3 ورزشکار پسر به مسابقات کسب سهمیه اعزام نماید.

امروز (جمعه – 17 فروردین‌ماه) و در روز نخست این رقابت‌ها، هوگوپوشان اوزان 48-، 73- و 73+ کیلوگرم پسران و 49- و 63- کیلوگرم دختران به مصاف رقبایشان رفتند؛ علی اشکوریان، محمد خانی و یلدا ولی‌نژاد 3 نماینده ایران بودند که علاوه بر کسب جواز حضور در بازی‌های المپیک موفق به کسب یک مدال یک نقره و دو مدال برنز شدند.

در پایان این رقابت‌ها علی اشکوریان هوگوپوش وزن 73- کیلوگرم کشورمان توانست بر سکوی نایب قهرمانی بایستد. محمد خانی نماینده وزن 73+ کیلوگرم با 3 پیروزی و یک شکست بر سکوی سومی ایستاد و یلدا ولی‌نژاد نیز در این رقابت‌ها با 3 برد و یک باخت صاحب مدال برنز شد.

فردا (شنبه – 18 فروردین‌ماه) و در روز پایانی مبارزات اوزان 55- و 63- کیلوگرم پسران و پیکارهای اوزان 44-، 55- و 63+ کیلوگرم دختران پیگیری خواهد شد که حامد اصغری (63- کیلوگرم)، مهلا مومن‌زاده (44- کیلوگرم) و کیمیا همتی (وزن 63+ کیلوگرم) به مصاف رقبایشان می‌روند.

گفتنی است؛ هدایت تیم پسران برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی است. همچنین سرمربیگری تیم دختران را فاطمه صفرپور عهده دار است و نیلوفر صفریان مربی تیم می‌باشد.

انتهای پیام/ 

نظرات

ارسال نظر