قمری: نگران هجمه‌ها علیه فدراسیون دوچرخه‌سواری نیستم

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: اگر نگران هجمه علیه فدراسیون و ایجاد فضای بد برای دوچرخه‌سواری باشم، باید دست از تلاش برای مبارزه با دوپینگ بردارم.

خسرو قمری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری جلسه با دو بانوی رکابزن کشورمان اظهار داشت: براساس قانون زمانی که تست دوپینگ یک دوچرخه‌سوار مثبت می‌شود، فعالیت او به حالت تعلیق درمی‌آید تا جلساتی در این باره تشکیل شود. قرار بود این جلسه روز گذشته برای دو بانوی رکابزن ایرانی تشکیل شود، اما به دلیل عدم حضور مسئول کمیته پزشکی فدراسیون، این جلسه به صبح امروز (یکشنبه) موکول شد.

وی درباره اینکه این دوچرخه‌سواران معتقدند فرد دیگری در دوپینگ آنها دخالت داشته‌اند، گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند با شک و شبهه به فرد دیگری تهمت بزند. جلسه نیز برای همین برگزار می‌شود که اگر موردی وجود دارد، مطرح شود، هرچند مجازات در قانون مشخص شده است. این دو ورزشکار جلسه‌ای نیز با دبیر فدراسیون و همچنین خالقی داشته‌اند.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری درباره بالا بودن آمار دوپینگ در این رشته با وجود تلاش‌های زیادی که برای مبارزه در با این پدیده شوم صورت گرفته، عنوان کرد: با درخواست خودمان از نادو می‌خواهیم که آزمایش بگیرد. تقریباً در همه مسابقات و اردوها این موضوع رعایت می‌شود. همچنین از ورزشکاران ضمانت‌نامه نیز گرفته‌ایم. من نگران هجمه‌ها و ایجاد یک فضای بد برای دوچرخه‌سواری نیستم، چون اگر نگران این مسائل باشم، باید دست از تلاش در مسیر مبارزه با دوپینگ بردارم.

قمری ادامه داد: در یک سال گذشته 90 تا 95 درصد برنامه‌ها با نظرات و آموزش همراه بوده است. ضمناً دوپینگ کسانی مثبت شده که عملکرد خوبی در رقابت‌های قهرمانی آسیا نداشتند. آن رکابزنانی که مهم بودند و روی آنها حساب کرده‌ایم، مشکلی نداشتند. این مسائل باعث نمی‌شود که از ادامه کارهای زیربنایی کوتاه بیاییم.

وی در پاسخ به این سوال که «نگران بروز چنین شرایط در بازی‌های آسیایی نیستید؟» گفت: ورزشکاران ملی و آنهایی که در رقابت‌های بزرگ شرکت می‌کنند، مبتدی و کوچک نیستند که دست به چنین اشتباهاتی بزنند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر