آزادی فوری دیپلمات آمریکایی که یک جوان پاکستانی را به کام مرگ کشاند

ضربه سنگین خودروی دیپلمات آمریکایی یک جوان پاکستانی را به کام مرگ کشاند ولی پلیس پاکستان از بازداشت این دیپلمات خودداری کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، بر اثر برخورد خودروی دیپلمات آمریکایی به یک جوان پاکستانی، این جوان جان خود را از دست داد.

گزارش‌ها حاکی است، این جوان به همراه دوست خود سوار بر موتورسیکلت در حال عبور بود که خودروی دیپلمات آمریکایی از پشت به آن‌ها برخورد کرد.

این در حالی است که وضعیت جوان دوم نیز وخیم گزارش شده و پزشکان مشغول مداوای وی هستند.

پلیس اسلام آباد اعلام کرد: خودروی این دیپلمات آمریکایی به پارکینگ منتقل شده ولی به دلیل وجود قوانین دیپلماتیک، شخص آتاشی جوزف بازداشت نشده است.

گفته می‌شود این دیپلمات آمریکایی پس از کشتن جوان پاکستانی با لحنی بسیار بد و پرخاش‌گرانه با پلیس صحبت کرده و بلافاصله با یک خودروی دیگر روانه منزل خود شده است.

از سوی دیگر، والدین جوان مقتول از این دیپلمات شکایت کرده و خواستار بررسی دقیق حادثه توسط پلیس شده‌اند.

رفتارهای خلاف عرف و غیرقانونی دیپلمات‌های آمریکایی سابقه‌ای طولانی در پاکستان دارد و در جریان تیراندازی یک دیپلمات آمریکایی در سال 2011 دو جوان لاهوری کشته شدند.

روابط میان آمریکا و پاکستان از زمان روی کار آمدن ترامپ به شدت با چالش و تنش مواجه شده است، و تلاش کاخ سفید برای اجرای سیاستی مشخص در منطقه کاملا بی‌نتیجه بوده است.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر