وصول برخی از تعرفه های عوارض شهر بجنورد خلاف قانون است

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: در حال حاضر اخذ برخی از تعرفه های عوارض مصوبه سال ۹۷ شورای شهر بجنورد خلاف قانون است.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از مهر علیرضا باغچقی  بابیان اینکه دفترچه عوارض سال ۹۷ در اواخر سال گذشته توسط شورای شهر تعیین شد، اظهار کرد: براساس قانون باید تمامی مصوبات شورای اسلامی شهر و همچنین عوارض ها مورد تایید کمیته انطباق و تطبیق قرار بگیرد تا مغایرتی با قوانین و مقررات نداشته باشد.

باغچقی افزود: در حال حاضر برخی از تعرفه های عوارضی که شورای اسلامی شهر بجنورد برای امسال مصوب کرده، توسط فرمانداری و هیئت تطبیق، مغایر قانون تشخیص داده شد که از جمله دلایل اعلامی کمیته برای رد این مصوبات، اشاراتی به مواردی از قانون و آرا صادره قضایی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری است و فرمانداری در نهایت این موارد را برای اصلاح به شورا ارجاع داده است .

وی مطرح کرد: با این وجود اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد بر اجرای مصوبه های تعرفه عوارض اصرار داشته اند .

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: براساس قانون هنگامی که اختلافی بین فرمانداری و شورای اسلامی شهر برای تایید مصوبه ای به وجود می آید به  شورای حل اختلاف استان ارجاع داه می شود و تا زمان اظهار نظر نهایی هیئت حل اختلاف مصوبات نباید به اجراء گذاشته شود .

باغچقی افزود: از جمله عوارضات مذکور، تعرفه عوارض قابلیت تجاری و ارزش افزوده ناشی از قطعه بندی عرصه  و غیره را می توان برشمرد.

وی تاکید کرد: ضرروت دارد شهرداری برای رعایت قانون و حق عمومی مردم از اخذ نقدی عوارض، در موارد مورد اختلاف شورا با فرمانداری خود داری و تا تعیین و تکلیف و اظهار نظر هیئت حل اختلاف با گرفت وثیقه همانند چک بانکی امور شهروندان را پیش ببرد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر