ورزشگاه‌های جاکارتا برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ + تصاویر

شهر جاکارتا در ۹ مکان وظیفه میزبانی از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ را بر عهده خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 18 آگوست تا 2 سپتامبر 2018 (27 مرداد تا 11 شهریور) با حضور 10 هزار ورزشکار از 45 کشور در اندونزی و در شهرهای جاکارتا و پالمبانگ برگزار می‌شود. در این بازی‌ها قرار است 463 مدال طلا در 40 رشته توزیع شود.

این برای دومین بار است که اندونزی میزبانی این بازی‌ها را بر عهده می‌گیرد. میزبانی قبلی این کشور مربوط به چهارمین دوره در سال 1962 می‌شود.

محل اصلی این بازی‌ها در شهر جاکارتا مجموعه ورزشی «Gelora Bung Karno» است. این مجموعه ورزشی دارای 14 سالن است. کمیته برگزاری‌ بازی‌ها نزدیک به 632 میلیون دلار برای این میزبانی اختصاص داده که نزدیک به نیمی از این مبلغ از بودجه دولتی تامین شده است.

این دوره از بازی‌ها علاوه بر پالمبانگ، در 9 مکان در شهر جاکارتا برگزار می‌شود که در زیر به آنها اشاره شده است:

1- ورزشگاه اصلی Gelora Bung Karno
این ورزشگاه که در سال 1960 ساخته و برای بازی‌های امسال نیز بازسازی شده است، دارای 80 هزار نفر گنجایش است. قرار است در این استادیوم رقابت‌های فوتبال و دوومیدانی برگزار شود.

2- Aquatic Center
Gelora Bung Karno Aquatic Center یکی از بزرگترین استادیوم‌های شنا در آسیا است. این مکان 8 هزار نفر گنجایش و 4 استخر دارد. کار بازسازی این ورزشگاه در نوامبر 2017 انجام شد و با همه استانداردهای مد نظر فدراسوین جهانی شنا مطابقت دارد. قرار است مسابقات شنا، شیرجه، شنای همزمان و واترپلو در این مکان برگزار شود.

3- Istora Senayan
این مکان سرپوشیده برای رقابت‌های بدمینتون و بسکتبال طراحی شده و دارای 7166 نفر گنجایش است. این در حالی است که این ورزشگاه پیش از این 10 نفر گنجایش داشت.

4- Hockey Field
این مکان که برای رقابت‌های هاکی اختصاص یافته، نیاز به بازسازی جزئی داشت و پس از ارزیابی فدراسوین جهانی این رشته نیز 350 صندلی در آنجا نصب شد.

5- Archery Field
این زمین که برای مسابقات تیراندازی با کمان است، از 256 صندلی برای تماشاگران بهره می‌برد.

6- Tennis Courts
این مکان که در دسامبر 2017 تکمیل شد، دارای دو محل جداگانه است؛ سالن سرپوشیده با ظرفیت 3300 صندلی و زمین سر باز با گنجایش 5 هزار صندلی. در سالن سرپوشیده قرار است رقابت‌های جوجیتسو و والیبال برگزار شود. مسابقات تنیس نیز در زمین دیگر و همچنین در ورزشگاه Bukit Asam در پاملبانگ برگزار خواهد شد.

7- Gelora Bung Karno Basketball Hall
نوسازی این سالن بسکتبال که 2920 صندلی دارد، در اوایل سال جاری میلادی به پایان رسید و در ماه فوریه نیز یک دوره مسابقات برای آزمایش آن برگزار شد. استفاده از لامپ‌های 18 هزار واتی این اجازه را به میزبان می‌دهد که مشکل نور وجود نداشته باشد.

8- Jakarta International Equestrian Park
بازسازی این مکان که مختص رقابت‌های اسب سواری است، تا ماه آینده میلادی ادامه خواهد داشت. 156 رأس اسب می‌تواند در این مکان بزرگ حضور داشته و 1500 نفر نیز تماشاگر مسابقات باشند.

9- Rawamangun Velodrome
این مکان که مختص مسابقات دوچرخه‌سواری است، در سال 1973 در شرق جاکارتا ساخته شد و کار مرمت آن نیز در حال انجام است. انتظار می‌رود 5 هزار تماشاگر از نزدیک بتوانند رقابت‌های این رشته را تماشا کنند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر