ذوالفقارنسب: شکست السد می‌تواند به اندازه قهرمانی برای پرسپولیس تأثیرگذار باشد/ پرسپولیس با تمام ظرفیت خود بازی نکرد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است که بازی سرخپوشان با السد قطر می‌تواند به اندازه قهرمانی تأثیرگذار باشد.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره پیروزی یک بر صفر پرسپولیس مقابل پدیده در لیگ برتر اظهار داشت: دیدار با پدیده، بازی ویژه‌ای برای پرسپولیس بود. به دلیل شکست در دو دیدار گذشته، استرس زیادی در بازیکنان پرسپولیس به وجود آمد و بازی گره خورده بود. بازیکنان پدیده هم خیلی خوب بازی کردند و انرژی زیادی گذاشتند. پرسپولیس بر اساس شایستگی خود به گل رسید و پیروز شد.

وی در مورد قهرمانی زودهنگام سرخپوشان در لیگ برتر گفت: قهرمانی در سه هفته زودتر از پایان لیگ، امتیازات مثبتی دارد که مهم‌ترین آنها، رضایتمندی هواداران است. پرسپولیس با وجود مشکلات عدیده‌ای که از ابتدای فصل داشت، با اقتدار قهرمان لیگ شد. پرسپولیس در ابتدای فصل بهترین بازیکن خود یعنی مهدی طارمی را از دست داد و پنجره‌ نقل و انتقالاتی این تیم  به دلیل بدهی‌های زیاد بسته شد. شاگردان برانکو بازی‌های فشرده‌ای در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا پشت سر گذاشتند و بازیکنان تیم مدت زیادی در اردوهای تیم ملی حضور داشتند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه کمتر تیمی با بضاعت محدود می‌تواند با مشکلات بجنگد، تصریح کرد: پرسپولیس با درایت و هوشمندی کادر فنی خود، توانست تیم را اداره کند و به قهرمانی برساند. کمتر کشوری در جهان وجود دارد که به جام جهانی رسیده باشد و قهرمان لیگ این کشور اینقدر مشکل داشته باشد. پرسپولیس بودجه ضعیفی دارد و در ساختار باشگاهداری، یکی از ضعیف‌ترین کشورها هستیم. با این حال قهرمانی در سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها، قابل تحسین است.

ذوالفقارنسب در مورد دیدار حساس هفته آینده پرسپولیس مقابل السد قطر در چارچوب هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و تعیین صدرنشین گروه C رقابت‌ها به تسنیم گفت: پیروزی مقابل السد می‌تواند به اندازه یک قهرمانی برای پرسپولیس تأثیرگذار باشد. بازیکنان تیم خیلی هماهنگ و متحد هستند. امیدوارم در پرسپولیس این انرژی به وجود بیاید تا مشکلات را برطرف کنند. امیدوارم پرسپولیس مقابل السد بسیار بابرنامه‌تر و هوشمندانه‌تر بازی کند و به پیروزی دست یابد.

وی در مورد انتقاداتی که برخی کارشناسان به ترکیب و تعویض‌های برانکو وارد می‌کنند، گفت: فکر می‌کنم پرسپولیس در 8،7 بازی پایانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، از تمام ظرفیت‌های فنی خود استفاده نکرد و به دلیل مصدومیت،‌ محرومیت یا مسائل انضباطی، کمتر با صد در صد توان فنی خود به زمین رفت. یکی از مشکلات پرسپولیس همین عدم استفاده از تمام ظرفیت موجود است و فکر می‌کنم این قهرمانی شاید بتواند خیلی از سوءتفاهم‌های موجود در باشگاه یا اطراف باشگاه را برطرف کند. نقش هیئت مدیره و مدیران ارشد باشگاه هم در این موضوع خیلی تأثیرگذار است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر