تدبیر ویژه کمیته نظارت بر انتخابات پاکستان برای جلوگیری از تقلب

کمیته نظارت بر انتخابات پاکستان در اقدامی دقیق برای جلوگیری از تقلب اعلام کرد: تا زمان انتخابات هیچ فردی حق اجرای پروژه‌های عمرانی عام المنفعه را ندارد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، کمیته نظارت بر انتخابات پاکستان  با توجه به حساسیت شدید روزهای قبل از انتخابات برای جلوگیری از فریب مردم و تقلب تصمیم مهمی گرفت.

طبق بیانیه این کمیته، اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه تا زمان برگزاری انتخابات ممنوع است و هیچ فرد یا ارگانی حق ندارد طی سه ماه آینده دست به افتتاح پروژه بزند.

این تصمیم پس از آن گرفته شده که گزارش‌های متعددی از خرید آرا مردم در زمان انتخابات توسط اجرای پروژه‌های عمرانی به کمیته نظارات بر انتخابات پاکستان رسید.

پیش از این افراد سودجود و نامزدهای انتخاباتی با جلب اعتماد معتمدین یک محل، با اجرای یک پروژه عمرانی مانند آسفالت کردن خیابان یا ساخت پارک برای کودکان تعهد می‌گرفتند که تمام اهالی محله به او رای دهند.

در بیانیه کمیته نظارت بر انتخابات پاکستان آمده است به صورت ویژه از اجرای پروژه‌های تعمیر خیابان، انتقال گاز، آب رسانی و ... تا زمان برگزاری انتخابات جلوگیری به عمل خواهد آمد تا نمایندگان سودجو از نیازهای مردم سواستفاده نکنند.

انتخابات پاکستان بین تاریخ های 25 تیر تا 9 مرداد سال جاری برگزار خواهد شد و تکلیف دولت آینده این کشور برای مدت 5 سال مشخص می‌شود.

در حال حاضر فعالیت‌های انتخاباتی احزاب مختلف سیاسی در پاکستان به اوج خود رسیده و هر حزب تلاش می‌کند با تخریب رقبای خود آرا مردم را به سمت خود جلب کند.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر