پمپئو: ترامپ خواستار اصلاح نواقص فاحش برجام است

وزیر خارجه جدید آمریکا بر این باور است که رئیس جمهور این کشور مایل است تا فاحش ترین نواقص توافق هسته‌ای با ایران اصلاح شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو مدیر سازمان سیا که به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا معرفی شده در سخنانی گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مایل است تا فاحش ترین نواقص توافق هسته‌ای با ایران اصلاح گردد.

وی در سخنانی در جمع نمایندگان کنگره آمریکا افزود: ترامپ آماده همکاری با شرکای ما برای بازنگری در توافق هسته‌ای ایران است تا فاحش ترین نواقص آن برطرف شود. اگر تایید شوم، این فوری ترین اولویت شخصی خواهد بود تا با این شرکا همکاری کنم تا ببینیم آیا چنین اصلاح و تغییری قابل دسترسی است.

دونالد ترامپ بارها تهدید کرده است که به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای خارج می شود. وی خواستار تغییرات بزرگ و جدی در توافق هسته‌ای ایران شده است.

حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران تاکید کرده است که پاسخ تهران به هرگونه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، مستحکمتر از آن چیزی است که تصور می شود.

پمپئو در ادامه درباره تحولات شبه جزیره کره نیز صحبت کرد و در بخشی از سخنان خود گفت: ایالات متحده در مذاکره با کره شمالی به دنبال بازی کردن با پیونگ یانگ نخواهد بود بلکه قاطعانه به دنبال دستیابی به خلع سلاح شبه جزیره کره خواهیم بود.

وی افزود: هنوز کارهای زیادی باقی مانده است، از جمله حمایت از تمایل رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با رهبر کره شمالی.

مدیر سیا و نامزد احراز پست وزیر خارجه آمریکا در باره روابط واشنگتن با پکن نیز گفت: آمریکا به دنبال روابط بهتری با چین است. این دولت مصمم به همکاری دیپلماتیک با دولت چین است تا رابطه سازنده تری را برقرار کند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر