کشاورزی خراسان شمالی 478میلیارد تومان از حوادث طبیعی خسارت دید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: طی سال گذشته حوادث طبیعی غیرمترقبه ۴۷۸میلیارد تومان به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرده است.

 

 به گزارش شرق 24، عبدالله یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: طی این مدت ۴۶ درصد خسارت واردشده براثر خشک‌سالی، ۳۴ درصد براثر سرمازدگی،  ۱۱ درصد براثر سیل و یک درصد براثر بارش‌های تگرگی و رگباری و طوفان و ۸ درصد براثر زلزله به محصولات کشاورزی این استان خسارت واردشده است.

یوسفی افزود: خسارت‌های واردشده در بخش‌های مختلف زراعی، باغی و غیره بوده است.

وی با اشاره به میزان خسارت‌های واردشده به بخش‌های مختلف شهرستان‌ها، تصریح کرد: میزان خسارت‌ها در شیروان ۳۵ درصد، مانه و سملقان ۲۷ درصد، بجنورد ۱۳ درصد، فاروج ۱۳ درصد، راز و جرگلان چهار درصد، گرمه و جاجرم هرکدام دو درصد خسارت به محصولات واردشده است.

وی با بیان اینکه محصولاتی که بیمه هستند مشمول غرامت بیمه‌ای قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: نیاز است تا مردم نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی اقدام کنند تا در صورت وقوع خسارت، غرامت به کشاورزان تعلق بگیرد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی  با بیان اینکه طی سال‌های اخیر سطح پوشش بیمه محصولات افزایش‌یافته است اما هنوز در این زمینه نیاز به توجه بیشتر کشاورزان داریم، گفت: طی سال گذشته بیش از پنج هزار هکتار از باغات انگور نیز تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفت که به‌منظور حمایت از کشاورزان، از منابع مختلف میزان زیادی از هزینه بیمه باغات تأمین شد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر