آخرین آمار خسارت سیل در شیروان 22میلیارد ریال اعلام شد

صمد ایزانلو یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: جاری شدن سیل در روستاهای نظرمحمد، پالکانلو علیا و میلانلو از توابع بخش سرحد و روستاهای قپز، کاکلی، زو، تفتازان و سولدی در قوشخانه رخ داده است.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت وارده شده در شیروان دراثر جاری شدن سیل مربوط به قوشخانه بوده است گفت: خسارت سیل در بخش سرحد به ساختمان ها، تاسیسات کشاورزی و انبار علوفه و در قوشخانه به باغ های سیب، گردو و انگور بوده است.
ایزانلو افزود: جاری شدن سیل در قوشخانه 17 میلیارد ریال و در بخش سرحد شیروان چهار میلیارد و 800 میلیون ریال خسارت وارد کرد.
معاون عمرانی و امور برنامه ریزی فرماندار شیروان گفت: در ساعات اولیه پس از جاری شدن سیل، نیروها و دستگاه های خدمات در محل حادثه حاضر شدند و اقدامات لازم را انجام دادند همچنین راه های مواصلاتی بسته شده بازگشایی شد که هم اکنون مشکلی در تردد نیست.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پر جمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
بارش های رگباری پنجشنبه که همراه با آذرخش بود در برخی مناطق استان موجب سیلاب شد؛ براساس گزارش های اولیه بیشترین خسارت وارده سیل مربوط به 2 روستای شهرستان شیروان است.
اداره کل هواشناسی خراسان شمالی بیشترین میزان بارش باران استان در روز پنجشنبه را مربوط به ایستگاه شهر 'راز' شهرستان راز و جرگلان با حدود 20میلیمتر اعلام کرد.
در همین مدت، فاروج 7.3 میلیمتر، گیفان 6.8 ، جاجرم 4.6، بجنورد 4.7 و مایوان در شیروان 5.2 میلیمتر بارندگی داشته است.
اداره کل هواشناسی خراسان شمالی چهارشنبه هفته گذشته در اطلاعیه ای نسبت به بارش های رگباری و وقوع رواناب دراستان هشدار داده بود.
سایت ایرنای خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی به نشانی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

نظرات

ارسال نظر