سازمان ملل: جنبش انصارالله تمایل خود برای پایان دادن به جنگ در یمن را اعلام کرده است

نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن اعلام کرد که جنبش انصارالله در یمن تمایلش برای پایان دادن به جنگ در کشور را به اطلاع او رسانده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از النشره، «مارتین ‌گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن، اعلام کرد که «طی دو ماه آینده طرحی برای ازسرگیری مذاکرات برای پایان دادن به بحران در این کشور ارائه خواهد داد.»

گریفیتیس با نادیده گرفتن شمار بسیار تلفات انسانی در حملات روزانه ائتلاف متجاوز به مناطق مختلف یمن، مدعی شد که حملات نیروهای جنبش انصارالله به عربستان سعودی می‌تواند تلاش‌ها برای حل بحران سیاسی از طریق مذاکره را تضعیف کند.

این مقام سازمان ملل در نشست سه‌شنبه شورای امنیت، گفت: «هم اخبار خوب درباره این کشور است و هم اخبار بود. پیام اصلی و اخبار خوب من به اعضای شورای امنیت این است که راه‌حل سیاسی برای پایان دادن به این جنگ واقعا در دسترس است و می‌تواند به پایان جنگ، عقب‌نشینی نیروها و تحویل سلاح‌های سنگین در مواضع اصلی منتهی شود و تمامی این امور از طریق توافق برای تشکیل دولتی فراگیر برای صلح، ممکن است.»

مارتین گریفیتس خاطرنشان کرد که «جنبش انصارالله به او تمایلش را برای پایان دادن به جنگ اعلام و تأکید کرده است که آماده همکاری با سازمان ملل است.»

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر