افزایش نیروهای هوایی آمریکا در افغانستان

رسانه‌ آمریکایی اعلام کرد که ۲۸۰ نفر از اعضای گارد ملی آمریکا از کارولینای شمالی برای حضور در ماموریت «نگهبان آزادی» به افغانستان اعزام می‌شوند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «ای.بی.سی 11»، در حالی که اخیرا 30 نفر از نیروهای هوایی آمریکا برای گذراندن آمادگی برای حضور در افغانستان به تگزاس منتقل شده‌اند، اکنون 280 نفر از یگان هوایی کارولینای شمالی نیز برای گذراندن دوره آموزشی پیش از اعزام به افغانستان به این ایالت رفته‌اند.

این نیروها آموزش دیده‌اند تا از بالگردهای جنگی استفاده کنند و حمایت هوایی از نیروهای زمینی، تعمیر و نگهداری و همچنین حمایت تدارکاتی نیز ارائه کنند.

این نظامیان در آخر هفته جاری پیش از اعزام به افغانستان به پایگاه «فورت هود» تگزاس می‌روند تا دو تا سه ماه دیگر آموزش دیده و با اقلیم خاورمیانه نیز آشنا شوند.

پس از این دوره آموزشی نیز نظامیان برای دوره‌ای 9 ماهه به افغانستان اعزام می‌شوند.

روز گذشته نیز رسانه‌های محلی خبر دادند که 30 نفر از اعضای یگان هوایی گارد ملی آمریکا از ایالت «آیداهو» پیش از اعزام به افغانستان برای گذراندن دوره آموزشی به تگزاس رفته‌اند.

به نظر می‌رسد که واشنگتن در نظر دارد تا با اعزام نیروهای هوایی بیشتر به افغانستان حملات هوایی در این کشور را بیش از پیش تشدید کند حال آنکه حملات هوایی آمریکا در سال گذشته در افغانستان شاهد افزایش بی‌سابقه‌ای بود.

به گفته سخنگوی ماموریت حمایت قاطع حملات هوایی آمریکا در سال 2017 بیش از دو برابر مجموع این حملات در سال 2015 و 2016 بود.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

نظرات

ارسال نظر