دفاع والورده از تصمیم برای استفاده از سیستم چرخشی با وجود توقف در خانه سلتاویگو

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا با وجود تساوی خارج از خانه مردانش مقابل سلتاویگو در هفته سی‌و‌سوم لالیگا از تصمیم خود برای استراحت دادن به تعدای از مهره‌های کلیدی تیمش دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ارنستو والورده پس از تساوی 2 بر 2 شب گذشته (سه‌‌شنبه) بارسلونا مقابل سلتاویگو، تصمیم خود برای استراحت دادن به تعدادی از بازیکنان اصلی‌اش برای این بازی را توجیه کرد.

والورده با اشاره به بازی شنبه هفته آینده تیمش برابر سویا در فینال جام حذفی اسپانیا، به میدان فرستادن بازیکنانی مانند یری مینا، دنیس سوارس، آندره گومز و پاکو آلکاسر را به همین موضوع ربط داد و گفت: دفعه قبلی که ما به خانه سلتاویگو آمدیم، در جام حذفی بود و ما برای آن بازی هم کلی تغییر در ترکیب تیم‌مان ایجاد کردیم. این بار، با توجه به وضعیت‌ تیم‌مان و پیش رو داشتن یک فینال، من می‌خواستم تغییراتی را در تیم اعمال کنم.

با وجود آنکه این تساوی بارسلونا را به قهرمانی لالیگا نزدیک‌تر کرد و باعث حفظ روند شکست‌ناپذیری کاتالان‌ها شد، بسیاری عملکرد این تیم را در ویگو زیر سؤال بردند و والورده هم اخراج مدافع تیمش سرخی روبرتو را نقطه عطف بازی دانست.

سرمربی کاتالان‌ها اظهار داشت: ما هیچ چیزی را قطعی نمی‌دانیم و فکر نمی‌کنیم که قهرمان شده‌ایم. همیشه در پی کسب پیروزی بودیه‌ایم اما باید خودمان را به چیزهایی که داریم وفق دهیم. فکر می‌کنم که بارسلونا تیم برتر میدان بود اما از وقتی که بازیکن‌مان اخراج شد، مجبور شدیم یکسری چیزها را تغییر دهیم. علاوه بر این، ما ظرفیت لازم برای شکل دادن حملاتی که حریف را به نیمه خودش برگرداند نداشتیم. به هر حال یک امتیاز دیگر گرفتیم و حالا دو برد دیگر لازم داریم تا قهرمان شویم. دوست داریم هرچه زودتر این اتفاق رخ دهد اما باید دید چه می‌شود.

سؤال بعدی که از والورده پرسیده شد در خصوص فینال جام حذفی و رویارویی شاگردان او با سویا بود. گفته می‌شود که بارسلونا – تیمی که هوادارانش فصل گذشته در همین بازی سرود تیم ملی اسپانیا را هو کردند - در این بازی هم بار دیگر به نشانه اعتراض به مخالفت دولت اسپانیا با استقلال کاتالونیا و تلاش برای آزادسازی زندانیان سیاسی این ایالت، قصد دارد با پیراهن زرد و قرمزش که پرچم کاتالان‌هاست به میدان برود.

والورده در این باره عنوان کرد: ما به تمام دنیا احترام می‌گذاریم. از جایگاهی که داریم، می‌توانم بگویم که برنامه ما احترام گذاشتن به سرود است. می‌دانیم که این کار بسیار مهم است چون من در فینالی که میان اتلتیک بیلبائو و بارسلونا برگزار شد، حضور داشتم (فینالی که سرود اسپانیا هو شد) و می‌دانم که هرچه بیشتر درباره این موضوع حرف بزنید، ‌بیشتر هیزم روی آتش می‌‌گذارید. هر کسی حق دارد آزادانه عقایدش را ابراز کند. من درباره پیراهن تیم هم چیزی نمی‌گویم. فقط امیدوارم این پیراهن طوری باشد که بازیکنان ما برای پاس دادن توپ به خودشان دچار اشتباه نشوند و آن را به حریف ندهند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر