هوای خراسان شمالی تا 10درجه خنک تر می شود

نادر نصرتی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: طبق بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره ای در ساعات بعد ازظهر امروز بیانگر افزایش شدت وزش باد و افزایش ابر است، برای فردا وزش باد شدید و در مناطق شرقی افزایش موقت ابر با احتمال رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست.
وی افزود: دمای هوای استان امروز یکشنبه نسبت به روز گذشته یک درجه خنک تر خواهد شد این در حالی است که برای روز دوشنبه تا پنجشنبه هشت تا 10 درجه کاهش دمای هوا در مناطق مختلف خواهیم داشت که خنکی دما محسوس است.
وی گفت: با توجه به نفوذ جریانات شمالی برای پنجشنبه کاهش دما کاملا محسوس است و همچنین در روز چهارشنبه و پنجشنبه وزش باد شدید خواهیم داشت در برخی نقاط نیز به ویژه در نوار شمالی رگبار، رد و برق و بارندگی است.
معاون اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: در نوار شمالی برخی مناطق رواناب نیز خواهیم داشت.

*بجنوردی ها دیروز گرم ترین روز در سال 96 را تجربه کردند
نصرتی با بیان اینکه بجنوردی ها دیروز گرم ترین روز در سال 96 را تجربه کردند گفت: در همین مدت آشخانه با بیشینه 41 درجه سانتی گراد گرم ترین نقطه استان گزارش شد.
وی با بیان اینکه گرمای هوا در این استان نسبت به پارسال و بلند مدت بی سابقه نبوده است افزود: در 9 مرداد ماه سال 63، دمای هوا 41.5 درجه سانتی گراد داشته ایم و همچنین در 13 مرداد سال 90 نیز دمای هوای 39.4 درجه ای تجربه شده بود.

*** دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را یک روز قبل از اجرای برنامه ها از طریق شماره تلفن 32226666 و 32231776 و یا به 09188651081 تلگرام به ایرنا اطلاع دهند یا به این شماره ها نمابر کنند.
*نشانی سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

نظرات

ارسال نظر