تلاش تروریست‌ها برای ایجاد خودمختاری تحت حمایت آمریکا در جنوب سوریه

یک منبع خبری دیپلماتیک-نظامی از نقشه تروریست‌ها برای حمله به نیروهای دولتی، اشغال مناطق جنوبی سوریه و تشکیل خودمختاری تحت حمایت آمریکا خبر داد که برای این منظور تسلیحات نظامی نیز از طریق اسرائیل و اردن به دست آنها می‌رسد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام آگاه دیپلماتیک-نظامی به خبرگزاری «نووستی» گفت که تروریست‌های گروه «جبهه النصره» به همراه «ارتش آزادیبخش سوریه» در حال گسترش مناطق تحت کنترل خود در جنوب سوریه هستند تا در آنجا یک خودمختاری تحت حمایت آمریکا تشکیل دهند.

به گفته وی، تروریست‌ها قصد دارند روی حمله به نیروهای دولتی سوریه در سه استان جنوبی این کشور متمرکز شوند  و بهانه این اقدام نیز ظاهرا نقض رژیم آتش‌بس از سوی ارتش سوریه است و تحریکات «حمله شیمیایی» نیز برای موثر قرار گرفتن بیشتر نقشه آنها بعید نخواهد بود. این در حالی است که نظامیان آمریکایی نه تنها با این تروریست‌ها قصد جنگیدن ندارند، بلکه از طریق مرز اردن به مناطق تحت کنترل آنها «کمک‌های انسان دوستانه» ارسال می‌کنند.

این مقام آگاه یادآور شده که هدف نهایی این عملیات، تحت کنترل درآوردن مناطق جنوبی خاک سوریه و ایجاد یک خودمختاری مستقل از دمشق و تحت حمایت آمریکا، نظیر آنچیزی است که اکنون نیروهای دموکراتیک سوریه در شمال شرقی سوریه بوجود آورده‌اند.

طبق اطلاعات وی، برای اجرای این عملیات ضددولتی، بیش از 12 هزار نفر جنگجوی مسلح آماده شده‌اند که به صدها نوع فناوری و تسلیحات جنگی مختلف نیز مسلح هستند که این تجهیزات نظامی نیز از مرزهای اسرائیل و اردن بدست تروریست‌ها رسیده است.  

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر