آیا باید الفبای سرمایه گذاری را از مرآتی آموخت

صحبت های فرماندار شهرستان شیروان در خصوص سرمایه گذاری و حمایت ویژه او از سرمایه گذاران و تسهیل در روند سرمایه گذاری سبب شد تا آقای مرآتی فرماندر این شهرستان در گروه های مختلف فضای مجازی مورد تشویق قرار گیرد.


جان کلام صحبت های این فرماندار همان پنجره واحد سرمایه گذاری است که در علم مدیریت و سرمایه گذاری مطالعه و آموزش داده شده است اما اجرای پنجره واحد سرمایه گذاری و گاهی تسهیل قانون برای سرمایه گذاران عملی است که از عهده بسیاری از مدیران خارج بوده و به قولی مردم کهن لازم دارد.
روند مدیریت مرآتی این فرماندار تازه از راه رسیده نشان از نگاه عمیق و بلند مدت به سرمایه گذاری در شهرستان خود دارد. امیدواریم این روند ادامه پیدا کند و سایر دستگاه ها و فرمانداری ها نیز چنین عمل کنند تا خراسان شمالی بهشت سرمایه گذاران شود.
البته ذهنیتی گاهی برای برخی مسئولان پیش آمده که در مواجهه با سرمایه گذار برد باید با دستگاه اجرایی و به قولی استان باشد. ضمن تایید و حمایت از این ذهنیت اما لازم است گاهی استان از خود نرمش نشان دهد تا سرمایه گذار جذب استان شود وگر در شرایط برابر قطعا سرمایه گذار سرمایه خود را در شهرهای بزرگتر همچون مشهد، اصفهان و... که تردد مسافر و گردشگر بالایی دارد انجام می دهد.
حال با این مقدمه باید بسنجیم استان باید چه کند که سرمایه گذار جذب شود قطعا این نسخه در جیب مسئولان با کفایت و خوشفکر موجود است.
البته باید هوشیار بود و اجازه نداد برخی از سرمایه برها که نمونه آن را داشته ایم از این قابلیت استان به نفع خود استفاده کنند و سرمایه مردم و استان را به تاراج ببرند.
هم اکنون چندین پروژه سرمایه گذاری در استان و مرکز استان همچون هماگ، عمیق(اوج)، طلای سفید و واحدهای تولیدی در حال انجام است که سرمایه گذار و نحوه سرمایه گذاری آنها نیز مشخص است که امیدواریم مسئولان حالا که در باره این عزیزان به یقین رسیده اند شرایط همکاری را برای آنها بیش از گذشته فراهم سازند.

نظرات

ارسال نظر