مشکلات صادر کنندگان استان خراسان شمالی باید حل شود

استاندار خراسان شمالی با تأکید بر تشکیل کارگروه ویژه صادرات و واردات استان، گفت : با تشکیل این کارگروه و احصای مشکلات و چالش‌های صادرکنندگان و تولیدکنندگان و انعکاس آن در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی می‌توان نتایج بهتری دست‌یافت.

 

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در اولین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بر حمایت از صادرکنندگان تأکید و اظهار داشت: باید مشکلات و موانع صادراتی در استان احصاء و شناسایی شود و برای حل مشکلات آن‌ها راهکارهای ویژه اندیشیده شود.

صالحی با اشاره به شعار امسال، افزود: در این راستا امسال باید حمایت از تولیدات داخل و توجه به موضوع اقتصاد بیش از گذشته در جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه شود.

وی با بیان اینکه تولید باید صادرات محور باشد، اظهار کرد: باید تولیدات در داخل با رویکرد صادرات تولید شود و تولیدات داخل باید به‌گونه‌ای باشد که به لحاظ قیمت و کیفیت در بازارهای خارجی قادر به رقابت باشد.

صالحی با اشاره به اینکه از سرمایه‌گذاران استان بوشهر برای بررسی ظرفیت‌های توسعه تولید میگو در اسفراین دعوت کرده‌ایم، گفت: همچنین پیگیری برای بررسی وضعیت و شرایط کشت زعفران در بوشهر نیز در دست بررسی است.

وی با اشاره به اینکه تعداد تجار دارای کارت بازرگانی نقطه قوت اقتصادی برای استان است، اظهار داشت: باید نحوه صدور کارت‌های بازرگانی شفاف اعلام و تبلیغ شود تا کسانی که تمایل و شرایط لازم برای دریافت کارت بازرگانی دارند نسبت به این امر اقدام کنند و با قوت بیشتری در این زمینه پیش برویم.

پیگیری توسعه مراودات اقتصادی با ۱۵ کشور هم‌جوار

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: امسال تلاش داریم تا از مزیت بین‌المللی 15 کشور هم‌جوار استفاده کنیم و مراودات با این کشورها توسعه یابد.

مجید پورعیسی با بیان اینكه متأسفانه در استان مراودات ما نهادینه نیست، اظهار داشت: باید با هماهنگی به تمام هیئت‌ها کمک کنیم تا به منافعی که می‌خواهند برسند و این منافع شامل استان نیز شود و تلاش کنیم تا از ظرفیت‌های مختلف در این زمینه استفاده کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت ورود واحدهای تولیدی استان در بازارهای مختلف تأکید کرد و گفت: این امر باعث بهبود محیط کسب‌وکار بازار و رونق توسعه اقتصادی استان خواهد شد و در سال جاری استفاده از مزیت‌های سامانه ستاد و تسهیل گری در رفع معایب این سامانه باید انجام شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر