16میلیارد تومان کمک بلاعوض به زلزله زدگان پرداخت نشده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: درمجموع برای واحدهای مسکونی زلزله‌زده مبلغ ۷۸ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده بود که از این میزان ۵۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان است که تاکنون ۳۷ میلیارد تومان آن به زلزله‌زدگان استان پرداخت شده است.

 

 علی محمدی با بیان اینکه براثر زلزله اردیبهشت‌ماه سال گذشته 2 هزار و 500 واحد شهری و 2 هزار و 449 واحد روستایی به بازسازی و احداث و بیش از ۹ هزار و 661 واحد به تعمیرات نیاز داشتند، گفت: در واحدهای شهری یک هزار و ۵۰۰ نفر مراجعه کردند که به بانک معرفی شدند و تاکنون ۷۹۷ نفر تاکنون پروانه واحدهای خود را دریافت کردند و در حوزه روستا استقبال مناسب بود که سه هزار و ۳۳۵ نفر به بانک معرفی شدند و یک هزار و ۸۵۰ نفر پایان کار گرفتند.

وی با بیان اینکه در بخش واحدهای نیازمند تعمیر نیز دو هزار و ۴۴۹ واحد انعقاد قرارداد شدند، افزود: درمجموع تاکنون هفت هزار و ۶۵۰ واحد تعمیری و احداثی عملیات اجرایی آن‌ها به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳ هزار تن سیمان رایگان حمل و بین زلزله‌زدگان توزیع‌شده است گفت: هم‌زمان با دهه حساب 100 امام (ره) بیش از 13 پروژه با اعتبار بالغ‌بر 45 میلیارد و 770 میلیون ریال افتتاح شد و یک هزار و 228 خانوار از این طرح‌ها بهره‌مند شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: از زمان آغاز طرح ویژه مسکن روستایی در کشور2 میلیون فقره تسهیلات توزیع‌شده که سهم خراسان شمالی از این میزان بیش از 60 هزار فقره بوده است که تاکنون نیز بیش از 55 هزار نفر به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی‌شده‌اند.

محمدی با بیان اینکه در این زمینه بانک‌های عامل تاکنون 51 هزار فقره تسهیلات منعقد کرده‌اند، افزود: از این تعداد تاکنون بالغ‌بر 42 هزار واحد، پایان کار دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 59 هزار و 500 واحد در استان مقاوم‌سازی شده است تصریح کرد: 55 هزار واحد مسکونی روستایی استان از تسهیلات مقاوم‌سازی بهره‌مند شدند که حدود 53.5 درصد واحدهای موجود است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر