دامنه اعتراضات مخالفان ارمنستان به مسکو هم رسید

ده‌ها نفر از معترضین به انتصاب نخست وزیر جدید ارمنستان در مقابل کلیسای جامع ارامنه در شهر مسکو، توسط پلیس پایتخت روسیه بازداشت شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، منابع آگاه اعلام کردند که روز یکشنبه پلیس مسکو (پایتخت روسیه) ده‌ها نفر از شرکت کنندگان در اعتراضات سازماندهی شده روبروی کلیسای جامع ارامنه در مخالفت با انتصاب جدید "سرژ سارکسیان" به سمت نخست وزیری ارمنستان را بازداشت کرد.   

تعداد بازداشت شدگان به ده‌ها نفر می رسد که به گفته منابع پلیس، در جریان برگزاری اعتراضات خیابانی غیرقانونی و هماهنگ نشده با مقامات محلی، نظم عمومی را برهم زدند.

لازم به یادآوری است، در ایروان، پایتخت جمهوری ارمنستان نیز روز گذشته 280 نفر در جریان اعتراضات گسترده در این شهر، توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند که از این تعداد، 26 نفر به اتهام نقض نظم اجتماعی و استفاده از خشونت علیه نمایندگان دولتی و از بین بردن وسایل عمومی در بازداشت نگهداشته شدند. سه نفر نیز به اتهام سازماندهی آشوب‌های گسترده دستگیر شده و دو پرونده قضایی نیز به دلیل ممانعت از فعالیت خبرنگاران تشکیل شده است.  

روز یکشنبه وزارت بهداشت و درمان ارمنستان نیز از بستری شدن 7 نفر در نتیجه درگیری‌ها بین نیروهای پلیس با معترضین خیابانی خبر داد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر