۲۰ شهید و ۴۰ زخمی در حمله ائتلاف سعودی به یک مراسم عروسی در «حجه» یمن

ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه جنایت‌های خود علیه یمن، این‌بار یک مراسم عروسی مملو از جمعیت در استان حجه در شمال غرب این کشور را به خاک و خون کشیدند که در پی آن، دست‌کم ۶۰ نفر شهید یا زخمی شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یک منبع امنیتی اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف عربی تحت رهبری رژیم سعودی، یکشنبه‌شب یک مراسم عروسی در بخش «بنی‌قیس» در استان حجه در شمال غرب یمن را بمباران کردند.

این منبع تصریح کرد، گزارش‌های اولیه درباره تلفات این حمله وحشیانه حاکی از شهادت 20 نفر و زخمی شدن بیش از 40 غیرنظامی است.

در پی این جنایت خونین ائتلاف متجاوز، بیمارستان «الجمهوری» در استان حجه حالت فوق‌العاده اعلام کرده است و از شهروندان برای اهدای خون دعوت به‌عمل آورده است.

طبق این گزارش، ائتلاف سعودی از آغاز تجاوز به یمن در 26 ماه مارس 2015، بارها مراسم‌های عروسی و عزا را در مناطق مختلف این کشور هدف قرار داده است.

از سوی دیگر، یک منبع محلی در استان حجه به خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه اعلام کرد، نیروهای هوایی ائتلاف شامگاه یکشنبه دو حمله هوایی در منطقه «الطین» در بخش «میدی» صورت دادند که در پی آن، 5 تن از اعضای یک خانواده از جمله 3 کودک جان‌شان را از دست دادند.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر