پیروزی‌های مقاومت و تغییر رفتار پاکستان در قبال سوریه؛ سفارت اسلام آباد در دمشق بازگشایی شد

پس از پیروزی‌های چشمگیر جبهه مقاومت در سوریه و تعدیل مواضع کشورهایی مثل ترکیه، پاکستان نیز به فکر افزایش همکاری با سوریه است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در پی پیروزی‌های جبهه مقاومت در سوریه و عراق که به کاهش چشمگیر قدرت تروریست‌ها منجر شده است، دولتمردان اسلام آباد نیز تمایل خود را برای نزدیک شدن به اتحاد کشورهایی مانند ایران و سوریه اعلام کردند.

اسلام آباد که پیش از این تلاش می‌کرد از ورود به بحران سوریه خودداری کرده و بی‌طرف عمل کند، سرانجام تصمیم گرفت با بازگشایی سفارت خود در دمشق نخستین گام را برای برقراری ارتباط مجدد با سوریه بردارد.

خبرگزاری عربی سوریه «سانا» نوشت: «راشد کمال» سفیر جدید پاکستان در سوریه استوارنامه خود را تقدیم «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه کرد تا سفارت این کشور مجددا کار خود را آغاز کند.

رئیس جمهور سوریه در دیدار با سفیر پاکستان اعلام کرد: امیدواریم بازگشایی سفارت اسلام آباد در دمشق موجب افزایش همکاری‌های دوجانبه شده و امنیت را برای منطقه به همراه داشته باشد.

راشد کمال نیز ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور پاکستان به بشار اسد گفت: اسلام آباد تلاش خواهد کرد روابط سازنده‌ای را برپایه اعتماد با سوریه داشته باشد.

در این دیدار«ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه نیز حضور داشت و بازگشایی سفارت اسلام آباد در دمشق را گامی محکم در افزایش تعامل میان دو کشور دانست.

علیرغم فعالیت سفارت سوریه در پاکستان، اسلام آباد پس از افزایش نا‌امنی در سوریه، پاکستان از اعزام سفیر جدید به این کشور خودداری کرده بود.

این در حالی است که رسانه‌های پاکستانی نیز اخیرا اقدام بشار اسد در پس دادن نشان شوالیه کشور فرانسه را به دلیل همکاری پاریس با کاخ سفید ستوده و نوشتند: دمشق نشان نوکری آمریکا را پس داد.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر