قدردانی سلمان و پسرش از وزیر کشور سعودی یک روز پس از شب پراضطراب ریاض

سلمان بن عبدالعزیز و پسرش از وزیر کشور سعودی یک روز پس از حادثه تیراندازی در اطراف کاخ پادشاهی در ریاض در شامگاه شنبه اول اردیبهشت تشکر کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک روز از حادثه پرابهام تیراندازی در اطراف کاخ پادشاهی آل سعود در منطقه الخزامی ریاض نگذشت که سلمان بن عبدالعزیز و محمد بن سلمان از وزیر کشورشان از  عملکرد دستگاه‌های امنیتی سعودی تشکر کردند.

بن سلمان عملکرد دستگاه امنیتی سعودی را متمایز و قابل توجه و موفقیت‌آمیز  توصیف کرده و از  نیروهای امنیتی خواسته است همچنان به تلاش‌های خود ادامه دهند.

قدردانی بن سلمان در پی شب پراضطرابی صورت گرفت که ساکنان ریاض پایتخت عربستان به سبب تیراندازی گسترده در نزدیکی کاخ سلطنتی در منطقه الخزامی سپری کردند.

پلیس ریاض اعلام کرده بود یک فروند پهپاد را که در منطقه ممنوعه در نزدیکی کاخ پرواز می‌کرد، و مجوزی برای آن وجود نداشت، سرنگون کرده است.

این در حالی است که مجتهد فعال توئیتری مشهور سعودی تاکید کرده بود بر خلاف ادعاهای رسمی، حادثه تیراندازی هیچ ارتباطی با پهپاد تفریحی نداشته است،‌بلکه این حمله از طرف خودروهایی صورت گرفته است که تیربار سنگین حمل می‌کردند و به شکل بی‌هدف شلیک می‌کردند. تا کنون هیچ جزئیاتی درباره هویت مهاجمانی که ناپدید شدند و نیز هدف از این حمله و تلفات احتمالی، در دسترس نیست.

از سوی دیگر منابع وابسته به مخالفان آل سعود تاکید کرده‌اند که بن سلمان ولیعهد سعودی در پی حادثه شنبه شب در حالتی از نگرانی شدید به سر می‌برد و از این می‌ترسد که مبادا شاخه محمد بن نایف پسرعموی برکنار شده‌اش از مقام ولیعهدی در نهایت او را سرنگون کند.

به همین سبب اقداماتی از سوی بن سلمان علیه مخالفان در پی حادثه شنبه شب اتخاذ شده از جمله اینکه اعضای خاندان پادشاهی و مسئولان ارشد از سفر به خارج منع شده‌اند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر