مسکو گزارش حقوق بشری وزارت خارجه آمریکا را سیاسی خواند

وزارت خارجه روسیه گزارش جدید حقوق بشری وزارت خارجه آمریکا را بر اساس ارزیابی‌های سیاسی، معیارهای دوگانه و مطابق با وفاداری کشورها به واشنگتن و فاقد موارد نقض حقوق بشر در داخل آمریکا دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرکزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر گزارش دیگری از سوی وزارت امور خارجه آمریکا در باره وضعیت حقوق بشر در جهان، یادآور شد که گزارش جدید منتشر شده هم مانند موارد قبلی بر اساس ارزیابی‌های سیاسی و شامل کلیشه‌های ایدئولوژیکی ساده لوحانه است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه تاکید شده است: «این گزارش حملات مستقیمی به مقامات بلندپایه کشورهای مستقل جهان دارد. البته این برخورد برای طرف روسی غیرمنتظره نیست، برای اینکه مقامات واشنگتن همواره از استانداردهای دوگانه در زمینه حقوق بشر استفاده می کنند و مواضع آنها بستگی به میزان وفاداری کشورها به سیاست خارجی آمریکا و روشهای دفاع آنها از دموکراسی و حقوق بشر دارد.»

در این بیانیه در رابطه با بخش روسی گزارش مذکور یادآوری شده که دولت آمریکا همچنان درگیر "کلیشه‌های روس هراسی" است و نویسندگان این گزارش پنهان نکرده اند که هدفشان تخریب وجهه روسیه بعنوان یک ناقض جدی حقوق بشر است و اتهامات وارده به مسکو دقیقا انتخابی صورت گرفته است.

وزارت خارجه روسیه همچنین به این نکته توجه کرده که مقامات واشنگتن اصلا تمایلی ندارند که به وضعیت حقوق بشر در داخل ایالات متحده پرداخته شود و در گزارش وزارت خارجه همچون گذشته، اصلا صحبتی از حقایقی مانند شنود مکالمات تلفنی شهروندان آمریکایی، تبعیض نژادی در برخورد با سیاهپوستان آمریکایی، برخوردهای توهین آمیز با مهاجرین خارجی و استفاده از روش شکنجه در چارچوب برنامه های سرویس‌های امنیتی و سازمان سیای آمریکا نشده است.

انتهای پیام/ 

نظرات

ارسال نظر