فرمانده ارشد نظامی آمریکا به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است

ژنرال ارشد آمریکایی و رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده به سرزمین های اشغالی فلسطین سفر کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از واشنگتن تایمز، ژوزف ووتل ژنرال ارشد آمریکایی و رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده روز سه شنبه سفر غیرعادی و غیر معمول به سرزمین های اشغالی داشته و با همتای اسرائیلی خود دیدار کرده است.

دیدار روز سه شنبه ووتل و ژنرال گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش اسرائیل، در حالی برگزار شده است که اسرائیل با تجاوز به خاک سوریه حملات متعددی را انجام داده است. ارتش سوریه اخیرا با کسب پیروزی ها و پیشروی های چشمگیر، دست بالاتر را در جنگ علیه گروه های تروریستی به دست آورده است.

با نزدیک شدن ضرب الاجل 12 ماه می دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره توافق هسته ای ایران، رایزنی ها و مذاکرات درباره آینده برجام تشدید شده است. اسرائیل از مخالفان جدی توافق هسته ای است. ترامپ نیز بارها تهدید به لغو برجام کرده است.

در حالی که رسانه های خبری اسرائیل نخستین بار سفر ووتل به تل آویو را فاش کرده اند ولی وزارت خارجه و مقام های نظامی آمریکا حاضر به ارائه توضیحات چندانی در این باره نشده اند.

سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در این باره گفت: ژنرال ووتل در حال انجام یک سفر رسمی به عنوان میهمان رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل است. در جریان این سفر، وی با مقام های ارشد نظامی دیدار خواهد کرد تا روابط نظامی را افزایش داده و همین طور درباره مسائل امنیتی منطقه رایزنی کند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر