سفر مهم و معنادار فرمانده ارتش پاکستان به روسیه پس از تنش با آمریکا

همزمان با افزایش فشارهای آمریکا به پاکستان و دورشدن اسلام آباد از سیاست‌های واشنگتن، فرمانده ارتش پاکستان به روسیه سفر کرده و با مسئولین این کشور دیدار کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، پس از افزایش فشارهای آمریکا به پاکستان که منجر به دور شدن اسلام آباد از واشنگتن شد، اینک فرمانده ارتش پاکستان به روسیه سفر کرد تا پیام مهمی را به آمریکا بدهد.

گزارش‌ها حاکی‌است، «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان در نخستین دیدار رسمی خود با «آلگ سالیوکوف» ژنرال نیروهای نظامی روسیه ملاقات کرده و در مورد امنیت پایدار در منطقه و نحوه مبارزه مشترک با تروریسم بحث و گفتگو کرد.

سالیوکوف ضمن اشاره به عملیات‌های موفق ضد تروریستی در پاکستان گفت: ما می‌دانیم که تلاشهای ارتش باعث شده تا امنیت به پاکستان بازگردد و مردم باید بدانند که در سایه قربانیان فراوان توانسته‌اند این امنیت را به دست آورند.

ژنرال نیروهای نظامی روسیه گفت: پاکستان کشوری استراتژیک است و ما خواهان افزایش همکاری های نظامی و اقتصادی با اسلام آباد هستیم.

وی بیان کرد: ما دشمنان مشترکی داریم و باید دست‌به‌دست هم داده و اجازه ندهیم که کشورهای دیگر برای منطقه ما تصمیم بگیرند.

قمر جاوید باجوه نیز ضمن تشکر از توجه ویژه مسئولین روسیه به پاکستان گفت: اسلام آباد نیز خواهان گسترش همکاری نظامی و تسلحیاتی با مسکو است.

وی تصریح کرد: اوضاع در منطقه بسیار پیچیده شده است و ما امیدواریم با حمایت‌های کشورهایی نظیر روسیه بتوانیم از بحران موجود خارج شویم.

فرمانده ارتش پاکستان گفت: ما وظیفه خود در خصوص مبارزه با تروریسم را انجام خواهیم داد و اجازه نمی‌دهیم سال‌های سیاه گذشته تکرار شود.

پس از روی کارآمدن ترامپ و افزایش اتهام زنی‌های او به پاکستان، دولت مردان اسلام آباد به طرز معناداری از آمریکا دور شده و روابط خود با کشورهایی مانند ایران، روسیه و چین را افزایش دادند.

دولت آمریکا در تلاش است از طریق فشار اقتصادی بر اسلام آباد ، پاکستان را وادار کند تا از افزایش همکاری با کشورهای قدرتمند منطقه خودداری کند.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر