حمایت چین از موضع پاکستان برای حل مسئله کشمیر

به دنبال سفر وزرای دفاع و خارجه پاکستان به پکن، معاون رئیس جمهور چین اعلام کرد: ما از مواضع پاکستان برای حل مسئله کشمیر حمایت می‌کنیم.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، هم زمان با سفر «خواجه آصف» وزیر امور خارجه و «خرم دستگیر» وزیر دفاع پاکستان به چین دولت‌مردان پکن از تمایل خود برای افزایش همکاری‌های دو جانبه با پاکستان سخن گفتند.

خواجه آصف اعلام کرد: انتخاب وانگ کیشان به عنوان معاون رئیس جمهور چین، را تبریک می‌گوئیم و با توجه به دیدگاه مثبتی که در دولت پکن در خصوص پاکستان وجود دارد یقین داریم روابط دو کشور افزایش خواهد یافت.

وزیر خارجه پاکستان تصریح کرد: روابط دو کشور در حوزه‌های اقتصادی و تجاری پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

معاون رئیس جمهور چین نیز ضمن خرسندی از سفر وزاری خارجه و دفاع پاکستان به کشورش گفت: اسلام آباد یک شریک بسیار مهم اقتصادی و نظامی برای چین به حساب می‌آید.

وی بیان کرد: مردم پاکستان هزاران قربانی در راه مبارزه با تروریسم داده‌اند و اینک موفق شده‌اند که گروه‌های افراط‌گرا را شکست داده و امنیت را به کشورشان بازگردانند.

وانگ کیشان گفت: موضوع کشمیر برای ما اهمیت فراوانی دارد و پکن از موضع اسلام آباد برای حل مسئله کشمیر به صورت کامل حمایت می‌کند.

کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان که بستر 46 میلیارد دلار سرمایه گذاری پکن در خاک اسلام آباد است، بزرگترین همکاری اقتصادی تاریخ پاکستان به حساب می‌آید.

همزمان با پیشرفت این پروژه راهداری ، فشارهای آمریکا بر پاکستان برای کاهش روابط با پکن افزایش یافته است.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر