تولید پارسال شکر در ۱۲۰ سال گذشته بی سابقه بود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جشن ملی تولید شکر در محل اتاق بازرگانی ایران با حضور نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور و روسای فعلی و قبلی اتاق بازرگانی و جمعی از فعالین اتاق بازرگانی و بخش کشاورزی کشور در محل اتاق ایران برگزار شد.

در این مراسم از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به دلیل افزایش تولید محصول چغندر قند در کنار بالا بردن بهره‌وری و افزایش بکارگیری تکنولوژی در این بخش تقدیر به عمل آمد که منجر به تولید یک میلیون و 643 هزار تن شکر در سال 95 شده است که  50 درصد در مقایسه با گذشته رشد دارد.

در این مراسم از پیشکسوتان عرصه قند و شکر در بخش صنایع و کشاورزی و همچنین کشاورزی ممتاز چغندرکار تقدیر به عمل آمد.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در این مراسم اظهار کرد: در بسیاری از جلسات محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی حساسیت زیادی به خرج می‌دهد و گاهی اوقات نیز در انزوا هستند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: تنهایی در شهر شلوغ دشوار است و این آقای حجتی است که این تنهایی را تحمل می‌کند.

وی با اشاره به بی‌سابقه بودن تولید شکر در سال گذشته در مقایسه با 120 سال گذشته گفت: در شرایط موجود به فضل خدا و در سایه اعمال هماهنگی و مشارکت همه تلاشگران عرصه‌های تولید کشاورزی و فعالیت کارشناسان و محققان این بخش افزایش 50 درصدی تولید شرکت در کشور محقق شد.

شافعی تصریح کرد: این تولید در شرایطی شکل گرفته که آب کشور در شرایط بحرانی قرار دارد. خوشبختانه رسیدن به چنین رکوردی در تولید چغندر قند با کمترین میزان استفاده از آب انجام شده است.

شافعی گفت: با پیوند علم و عمل در بخش کشاورزی در تولید محصول چغندر قند به وضوح مشخص است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ظرفیت‌های بالای بخش کشاورزی کشور گفت: در صورتی که بحران آب کشور برطرف شود با استفاده از ظرفیت‌های موجود بخش کشاورزی ما قابلیت‌های بالایی دارد که گروهی هلندی درباره ظرفیت بالقوه بخش کشاورزی ما آن را مانند شیر خفته می‌دانند که در صورت تحقق ان این شیر بیدار شده و برای سایر کشورها رقیبی سرسخت به حساب می‌آید.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر