وزیر دفاع پاکستان: وجود داعش در افغانستان، تهدیدی برای کل منطقه است

وزیر دفاع پاکستان که به چین سفر کرده است با اشاره به وجود داعش در افغانستان گفت: این خطر تمام منطقه را تهدید می‌کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ای آر وای نیوز، «خرم دستگیر» وزیر دفاع پاکستان در جمع وزرای دفاع دیگر کشورها که در اجلاس همکاری وزرای دفاع شرکت کرده بودند، اعلام کرد: داعش در افغانستان حضور دارد و این خطر تمام منطقه را تهدید می‌کند.

عضو ارشد حزب نواز گفت: ما در نبرد با تروریسم با تقدیم هزاران قربانی توانستیم به پیروزی برسیم و گروههای افراط‌گرا را نابود کنیم.

خرم دستگیر تصریح کرد: نبرد با تروریسم برای کشور ما بیش از 120 میلیارد دلار خسارت در پی داشته است، ولی با این وجود ارتش پاکستان عملیات‌های خود را ادامه داده و اینک شاهد نابودی تروریست‌ها هستیم.

وزیر دفاع پاکستان بیان کرد: منطقه ما اینک با مسائل و موضوعات خطرناکی نظیر افراط‌گرایی، فقر، بحران‌ آب، قاچاق انسان، مواد مخدر، مهاجرین و... مواجه است که مدیریت کامل بحران را مشکل می‌کند.

وی افزود: کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای باید همکاری‌های خود را افزایش دهند تا تاثیرات مخرب فعالیت‌های تروریست‌ها کم شود.

پاکستان پس از همکاری با آمریکا در جنگ افغانستان شاهد افزایش حملات تروریستی در کشور خود شده و طی سال‌های سیاه بین 2003-2013 بیش از 70 هزار نفر از مردم این کشور قربانی حملات تروریستی شدند.

ارتش پاکستان با اجرای عملیات ضرب عضب از سال 2014 امنیت خوبی را به این کشور هدیه داد و اینک فعالیت‌های تروریستی در پاکستان با کاهش بسیار چشمگیر مواجه شده است.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر