برای انجام بهتر کارهای اجرایی از حوزه های تحقیقاتی باید کمک گرفت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت:برای انجام بهتر کارهای اجرایی در دستگاه های اجرایی باید از حوزه های تحقیقاتی و پژوهشی کمک گرفت.

 

به گزارش شرق24 مجید پورعیسی در جلسه هم اندیشی مدیران سازمان جهاد کشاورزی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:تمام واحدهای تحقیقاتی تجهیز خواهد شد تا بهتر بتوانیم وارد حوزه اجرایی و عملیاتی امور شویم زیرا انجام کارهای مطالعاتی الزامیست.
وی در ادامه سخنان خود اشاره ای به همایش بزرگ سرمایه گذاری در تیرماه امسال داشت و افزود:این همایش با حضور 120 تا 140 سرمایه گذار عمده برگزار خواهد شد لذا حوزه کشاورزی می تواند از این فرصت استفاده کند تا چالش ها و پیشنهادهای خود را در بخش های مختلف ارائه دهد.
پورعیسی خاطرنشان کرد:باید از فرصتی که دولت در بخش توسعه پایدار روستایی ایجاد کرده است، بهترین بهره وری را داشت و کمک نمایندگان مجلس نیز می تواند بسیار موثر باشد. 
نماینده مردم پنج شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:کشورهای پرجمعیت در حوزه کشاورزی به جای استفاده از سیستم مکانیزاسیون به سمت  مدرنیزاسیون حرکت کرده اند و برای تحقق این کار در استان نیازمند کارهای مطالعاتی هستیم. علی قربانی اظهار داشت:تا زمانی که شاهد افزایش نرخ بهره بانکی  و ارز باشیم نمی توانیم به سمت تولید ثروت حرکت کنیم. وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید از زمان استقرار خود تاکنون 3هزار و 100 میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری کرده که باید در این خصوص اطلاع رسانی درستی انجام شود و نباید چنین موضوعاتی مورد غفلت واقع شود. قربانی با تاکید بر این که اعتبارات تخصیص یافته باید در سند آمایش کشاورزی و بودجه لحاظ شود، در ادامه افزود:1.5 میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال مصوب شده است.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت:بخش کشاورزی یکی از مزیت های اصلی استان است لذا باید متناسب با اهمیت این حوزه، وقت برای ارتقای وضعیت گذاشت. هادی قوامی اظهار داشت: پرزحمت ترین کار، تولید است و اگر این وضعیت به درستی درک نشود اثرات منفی برجای خواهد گذاشت بنابراین باید هم جهت حرکت کرد تا موانع موجود را حل کرد. وی تصریح کرد: اگر کل اعتبارات تملک دارایی استان را صرف خسارات وارده به حوزه کشاورزی کنیم بازهم پاسخگو نخواهد بود ضمن اینکه ریسک بخش کشاورزی بسیار زیاد بوده و منابع اعتباری ماهم اندک است. قوامی خاطرنشان کرد: در بحث جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی باید پروژه هایی تعریف شود تا بتواند بخشی از مشکلات حوزه کشاورزی را حل کند.

 

 

 

نظرات

ارسال نظر