بیش از 470 میلیارد ریال مطالبات گندم کاران خراسان شمالی پرداخت شد

حضرتقلی حیدری یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این میزان پرداختی مربوط به کشاورزانی بوده که گندم مازاد خود را به سیلوها و مراکز تولیدی تحویل داده اند.
وی گفت: امسال 39 مرکز خرید تضمینی گندم در اقصی نقاط استان خراسان شمالی شامل سیلوهای شهری و انبارهای استاندارد روستایی کار خرید را انجام می دهند.
حیدری با بیان اینکه از ابتدای فصل خرید تاکنون 125 هزار تن گندم از کشاوزان این استان خریداری شده است افزود: خرید گندم از 15 خرداد ماه آغاز شده است.
وی افزود: پیش بینی می شود امسال 160 تا 170 هزار تن گندم از کشتزارهای استان خراسان شمالی برداشت شود.
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نرخ تضمینی هر کیلوگرم گندم را 13 هزار ریال عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود با توجه به کاهش 40 درصدی بارندگی در پاییز و کاهش 93 درصدی بارندگی در بهار امسال، برداشت گندم آبی و دیم در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته باشد.
حیدری با بیان اینکه سال گذشته 256 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شد افزود: امسال گندم در سطح 49 هزار هکتار آبی و 101هزار هکتار دیم در استان خراسان شمالی کشت شده است.
امسال برداشت غلات از کشتزارهای خراسان شمالی از 10 خرداد ماه آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می شود.
سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی این خبرگزاری به نشانی https://t.me/irnabojnurd در دسترس افراد برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای استان است.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

نظرات

ارسال نظر