تشدید حملات ائتلاف سعودی به صنعا در آستانه تشییع پیکر شهید الصماد

ائتلاف متجاوز سعودی شامگاه جمعه و در آستانه تشییع پیکر رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن، پایتخت این کشور را آماج حملات گسترده قرار داد که طی آن، دست‌کم ۶ غیرنظامی مجروج شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، مراسم تشییع پیکر شهید «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن، صبح امروز- شنبه- در میدان السبعین شهر صنعاء برگزار می‌شود. این در حالی‌ست که جنگنده‌های ائتلاف عربی تحت رهبری رژیم سعودی از عصر دیروز این شهر را آماج حملات قرار داده‌اند.

طبق این گزارش، عصر دیروز در پی بمباران یک ساختمان مسکونی در شهرک «سکنی» در غرب پایتخت توسط جنگنده‌های ائتلاف، 6 غیرنظامی یمنی مجروح شدند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز همچنین یک ساختمان مسکونی در شهرک «الاعناب» در منطقه «شملان» را نیز هدف قرار دادند که در پی آن، این ساختمان تخریب و شماری از حاضران در آن زخمی شدند.

هواپیماهای جنگی ائتلاف همچنین یک مرکز خون‌رسانی در بیمارستان کودکان در صنعا را هدف قرار دادند و خسارت‌هایی به این ساختمان وارد کردند.

شبکه تلویزیونی «المیادین» نیز اعلام کرد که همزمان با پرواز گسترده جنگنده‌های ائتلاف بر فراز پایتخت، انفجار مهیبی صنعا را لرزاند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر