ترامپ: زمان و مکان دیدار با رهبر کره‌شمالی مشخص شده است

رئیس جمهور آمریکا طی پیامی در توئیتر اعلام کرد که زمان و مکان دیدار با رهبر کره‌شمالی مشخص شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا طی پیامی در توئیتر نوشت که مذاکرات بسیار خوب و طولانی با رئیس جمهور کره جنوبی داشتم. اوضاع بسیار  خوب به پیش می‌رود، زمان و مکان دیدار با (رهبر) کره شمالی تنظیم شده است. همچنین با نخست وزیر ژاپن نیز گفت‌وگو کردم تا وی را در جریان مذاکرات قرار دهم.

پیش از این نیز این رسانه‌ها خبر داده بودند که ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی قرار است اواخر ماه می یا اوایل ژوئن با یکدیگر دیدار کنند.

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در کنفرانس خبری مشترک با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت: از دیدار تاریخی بین رهبران کره شمالی و کره جنوبی خشنود شدم ولی من اشتباهات دولت های قبلی در برخورد با کره شمالی را تکرار نخواهم کرد و فشارها بر پیونگ یانگ تا زمانی که خلع سلاح اتفاق بیفتد، ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که دیدار آتی وی با رهبر کره شمالی سازنده باشد و گفت:  از هدف اعلام شده رهبران کره شمالی و کره جنوبی برای خلع سلاح کامل شبه جزیره کره خوشحال شدم.

ترامپ اظهار داشت: در پیگیری آن هدف، اشتباهات دولت های قبلی را تکرار نخواهیم کرد. حداکثر فشار ادامه خواهد یافت تا خلع سلاح اتفاق بیفتد. من منتظر دیدارمان هستم.

انتهای پیام/.

نظرات

ارسال نظر