فضای کسب‌وکار در استان مناسب نیست

یکی از نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت فضای کسب‌وکار در استان مناسب نیست گفت که ایجاد شغل با نرخ بالای سود تسهیلات بانکی میسر نمی‌شود.

 

 

به گزارش شرق 24، علی قربانی در نشست با مدیران حوزه اقتصادی استان اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست بلکه نسخه درمان در اقتصاد کشورهای مختلف است.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال‌های اخیر رهبر معظم انقلاب نیز بسیار بر مقاوم‌سازی اقتصاد و رونق اقتصادی تاکید داشته‌اند.

وی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به این معنا نیست که همه‌چیز در داخل تولید شود زیرا ما در همه زمینه‌ها قابلیت و توان نداریم و باید توان و سرمایه را درجایی هزینه کنیم که قدرت رقابت در سطح دنیا برای ما وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه نرخ بیکاری درمیان دانش‌آموختگان دانشگاهی کشور بیش از سیار اقشار است. به گزارش ایرنا وی افزود: درصد زیادی از بیکاران ما دانش‌آموختگان دانشگاهی هستند و علاوه بر این، حدود 30 هزار تا 40 هزار اشتغال ناقص و بیکاران پنهان داریم.

به گفته نماینده مردم 5 شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی برای رفع بیکاری، باید تلاش کنیم تا اشتغال پایدار در جامعه ایجاد شود.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات ما، پایین بودن میزان بهره‌وری است و این رقم در کشور کمتر از 6 درصد است.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر