سالانه بیش از 500 مرتبه تیم‌های پزشکی بسیجی به مناطق محروم اعزام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن حجتی ظهر امروز در نخستین همایش بانوی آب و آینه سازمان بسیج جامعه پزشکی اصفهان اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی اصفهان یکی از قوی‌ترین مجموعه‌های بسیج جامعه پزشکی در کشور است که 25 هزار نفر حدوداً جامعه هدف حوزه سلامت هستند و 8 تا 9 هزار نفر بسیجی فعال همکاری دارند.

وی با اشاره به اینکه 6 استاد تمام حوزه پزشکی عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی و عضو شورای آن هستند، افزود: هر کدام از این اساتید در حد یک وزیر بوده و در حوزه سلامت یک وزنه به حساب می‌آیند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه 21 کانون بسیج جامعه پزشکی در استان اصفهان فعال هستند، گفت: در بیمارستان‌های اصلی اصفهان از جمله بیمارستان الزهرا یک کانون داریم؛ از لحاظ آمار اعزام تیم‌های پزشکی سالانه 150 تا 200 اعزام مصور و شناسنامه‌دار داریم، این در حالی است که بیش از 500 اعزام غیررسمی هم داریم.

وی با اشاره به فعالیت‌های پزشکان بسیجی در مناسبت‌هایی ازجمله هفته بسیج، هفته دفاع مقدس و دهه فجر بیان کرد: به عنوان مثال پزشکان عمومی و متخصص بسیجی در هفته بسیج ویزیت رایگان بیماران را به صورت داوطلبانه انجام می‌دهند.

حجتی با اشاره به تلاش‌های پزشکان در بیمارستان صحرایی مطرح کرد: در دهه کرامت اعزام 5 تیم تخصصی را به مناطق محروم اصفهان خواهیم داشت، 2 تیم عمومی به فلاورجان و 4 تیم تخصصی هم به فریدن اعزام می‌شوند و در بهارستان هم ایستگاه سلامت خواهیم داشت.

به گزارش فارس، در این مراسم صادقی نماینده مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان به معرفی محصولات این مرکز پرداخت و اظهار داشت: این مرکز قریب به 17 سال پیش شروع به کار کرده و محصولات آن به مناطق مختلف کشور و جهان رفته است؛ ازجمله موضوعات این محصولات نرم‌افزار سبک زندگی فردی از دوران نوزادی است.

در پایان این مراسم هم از 8 نفر از بانوان بسیجی حوزه سلامت در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/خ

http://fna.ir/76LHW0

نظرات

ارسال نظر