فعال فلسطینی در گفت‌وگو با تسنیم: توافق آتش‌بس در اردوگاه الیرموک شامل داعش نمی‌شود؛ داعشی‌ها تنها دو گزینه دارند

عضو کمیته مرکزی جبهه ملی برای آزادسازی فلسطین شاخه فرماندهی کل تاکید کرد که توافق آتش‌بس در اردوگاه الیرموک (اردوگاه آوارگان فلسطینی) در جنوب دمشق، شامل تروریست‌های داعشی نمی‌شود.

"بدر جبریل" عضو کمیته مرکزی جبهه ملی برای آزادسازی فلسطین شاخه فرماندهی کل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق گفت که توافق آتش‌بس بین دولت سوریه و گروه‌های تروریستی در اردوگاه "الیرموک" در جنوب دمشق، شامل عناصر گروه تروریستی داعش نمی‌شود.

وی افزود: این توافق فقط شامل عناصر گروه تروریستی موسوم به "هیئة تحریر الشام" (جبهة النصره) که تعداد آن‌ها همراه با خانواده‌هایشان 500 الی 700 نفر است، می‌شود.

جبریل اظهار داشت: گروه‌های فلسطینی که در کنار ارتش سوریه می‌جنگیدند، مقرهایی را که گروه تروریستی النصره در اردوگاه الیرموک تخلیه کرده است، تحویل خواهند گرفت تا در خط مقدم نبرد علیه گروه تروریستی داعش حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد تروریست‌های داعشی هم اکنون فقط دو گزینه دارند یا مرگ بر اثر حملات ارتش سوریه و گروه‌های فلسطینی یا تسلیم شدن و خروج از جنوب دمشق مانند کاری که تروریست‌های النصره کردند.

این فعال فلسطینی در ادامه اظهار داشت: هم اکنون نبرد علیه گروه تروریستی داعش در مناطقی که شامل این توافق نمی‌شود ادامه دارد و ما اکنون در خط مقدم نبرد حضور داریم و تنها چند متر با مناطق تحت اشغال تروریست‌های داعشی در منطقه الحجر الأسود فاصله داریم.

جبریل گفت: عناصر جبهه النصره و گروه تروریستی داعش طی روزهای اخیر توافق کرده بودند که دوشادوش هم علیه ارتش سوریه و گروه‌های فلسطینی بجنگند و این در حالی است که این دو گروه تروریستی در گذشته بارها دچار اختلاف شده بودند.

عضو کمیته مرکزی جبهه ملی برای آزادسازی فلسطین شاخه فرماندهی کل افزود: گروه‌های فلسطینی که امروز در عملیات آزادسازی اردوگاه الیرموک مشارکت دارند، طی سالیان گذشته نقش برجسته‌ای در مبارزه با گروه‌های تروریستی که اردوگاه‌های فلسطینی را اشغال کردند، ایفا کردند.

وی گفت: جبهه ملی برای آزادسازی فلسطین شاخه فرماندهی کل ده‌ها شهید در مبارزه با گروه‌های ترورییستی تقدیم کرده است.

جبریل خاطر نشان کرد حملات گسترده ارتش سوریه به مواضع تروریست‌های النصره از زمان آغاز عملیات نظامی در جنوب دمشق، نقش برجسته‌ای در وادار کردن تروریست‌ها به تسلیم و مجبور کردن آن‌ها به قبول توافق و خروج از این منطقه در ازای آزادی اهالی محاصره شده دو شهرک الفوعه و  کفریا، ایفا کرد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر