منطقه غیرنظامی در مرز ۲ کره مکان احتمالی دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی

رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که منطقه غیرنظامی بین دو کره می تواند یک مکان عالی برای دیدار آتی اش با رهبر کره شمالی باشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت: منطقه غیرنظامی بین کره شمالی و کره جنوبی می تواند یک مکان عالی برای دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی باشد ولی سنگاپور نیز یک مکان احتمالی است.

ترامپ این اظهارات را در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهور نیجریه بیان کرده است. رهبران کره جنوبی و کره شمالی نیز هفته گذشته در همین منطقه با یکدیگر دیدار کردند.

ولی یک مقام ارشد آمریکایی در این باره گفت: سنگاپور هنوز در اولویت مکان های احتمالی برای این دیدار قرار دارد.

البته زمان دقیقی برای برگزاری این نشست تعیین نشده است. ترامپ خواستار برگزاری این دیدار در اواخر ماه می یا اوایل ژوئن است.

این دیدار در شرایطی قرار است برگزار شود که بسیاری از مقام های آمریکایی نسبت به این مساله شک و تردید دارند که رهبر کره شمالی واقعا با تسلیم سلاح های هسته ای موافقت کند.

ترامپ گفته است که تصمیم کره شمالی برای بستن سایت هسته ای و متوقف کردن آزمایش های هسته ای و موشکی، نشانه های امیدوارکننده ای است ولی کره شمالی باید از شر تسلیحات هسته ای خلاص شود تا تلاش های صلح با موفقیت روبرو شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر