تحولات آفریقا|شناسایی هویت عاملان ترور پروژه پهپادهای قسام/ حمله به مقر کمیساریای عالی انتخابات لیبی

رسانه‌های خبری از کشته شدن ۷ تن در پی حمله انتحاری به مقر کمیساریای عالی انتخابات در لیبی و شناسایی هویت مجریان ترور مهندس هوافضای تونسی خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه العربی الجدید، در پی حمله انتحاری به مقر کمیساریای ملی عالی انتخابات لیبی در طرابلس، دستکم 7 تن کشته شدند.

"خالد عمر" رئیس دفتر اطلاع رسانی کمیساریای ملی عالی انتخابات لیبی به خبرگزاری رویترز گفت که دستکم 7 تن در پی این حمله انتحاری کشته شده‌اند که 3 تن از آن‌ها کارمند و 4 نفر از آن‌ها نیروی امنیتی هستند.

از سوی دیگر خبرگزاری آناتولی به نقل از یک منبع در کمیساریای ملی عالی انتخابات لیبی گفت که عناصر گروه تروریستی داعش به مقر این کمیساریا در منطقه "غوط الشمال" در طرابلس حمله کردند.

وی افزود: یکی از عناصر داعش خود را در داخل مقر کمیساریای عالی انتخابات منفجر کرد و سپس شمار دیگری از عناصر مسلح این گروه تروریستی وارد مقر شده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

شناسایی هویت مجریان ترور دانشمند تونسی

"سفیان السلیطی" سخنگوی رسمی بخش قضایی مبارزه با تروریسم تونس امروز چهارشنبه گفت که هویت عاملان ترور "محمد‌الزواری" مهندس هوافضای تونس مشخص شده است.

وی گفت: عاملان ترور الزواری تابعیت بوسنی را دارند و یکی از آن‌ها سیزدهم مارس گذشته در کرواسی دستگیر شده است.

السلیطی اظهار داشت: بر اساس قانون بوسنی، تحویل اتباع تونس به دیگر کشورها ممنوع است و به همین خاطر دولت بوسنی فرد دستگیر شده را به تونس تحویل نداده است.

محمد الزواری روز پانزدهم دسامبر 2016 میلادی  (25 آذر 1395) در شهر صفاقس در جمهوری تونس به دست عوامل موساد ترور شد.

وی یکی از فرماندهان ناظر بر پروژه پهپادهای قسامی "ابابیل" بود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر