عربستان سومین کشور جهان از نظر هزینه‌های نظامی؛ آمریکا و چین در مرتبه اول و دوم

موسسه بین المللی تحقیقات صلح "استکهلم " اعلام کرد، عربستان از نظر هزینه های نظامی پس از آمریکا و چین در مرتبه سوم جهانی جا دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری "نبأ" موسسه بین المللی تحقیقات صلح در یک گزارش اعلام کرد، عربستان پس از آمریکا و چین از نظر هزینه‌های نظامی در رتبه سوم جهان جا دارد.

بر اساس این گزارش، هزینه‌های نظامی جهان در سال 2017 برابر 1.73 تریلیون دلار بود که نسبت به سال قبل از آن 11 درصد افزایش داشت.

در این میان آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهایی است که بیشترین هزینه نظامی را به خود اختصاص داده‌اند تا جایی که هزینه های نظامی آن بدون تغییر سالیانه بالغ بر 610 میلیارد دلار اعلام شده است و به این ترتیب این رقم بیش از یک سوم هزینه های نظامی جهان را تشکیل می دهد.

همچنین ارزیابی‌ها حاکی از این است که چین با هزینه‌ای بالغ بر 228 میلیارد دلار بعد از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد و سهم آن در هزینه های بین المللی از سال 2008 به 13درصد افزایش یافته است و سپس عربستان جایگزین روسیه شده و در رتبه سوم قرار دارد به این ترتیب که هزینه نظامی آن در سال 2017 ، 69.4 میلیارد دلار اعلام شد.

عربستان با وجود هزینه‌های نظامی بسیار بالا، از بیش از سه سال پیش که یمن را هدف حمله نظامی قرار داده است، از تحقق هرگونه دستاورد نظامی ناکام مانده و فقط در حق غیرنظامیان بی گناه یمنی مرتکب جنایت می‌شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر