فراخوان مخالفان بحرینی؛ سفر پادشاه و پسرش به انگلیس ممنوع

مخالفان بحرینی مقیم لندن با اشاره به موارد نقض حقوق بشر گسترده در بحرین، به سفر پادشاه بحرین و پسرش به لندن برای مشارکت در نمایشگاهی در این کشور اعتراض کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری "نبأ" مخالفان بحرینی برای اعلام اعتراض به سفر پادشاه بحرین و پسرش ناصر به لندن به منظور مشارکت در نمایشگاه اسب، فراخوان دادند.

آنان دلیل این اقدام را موارد نقض حقوق بشر در حق فعالان و مخالفان بحرینی عنوان کردند.

به عبارت بهتر همزمان با سفر قریب الوقوع "حمد بن عیسی" پادشاه بحرین به انگلیس به منظور حضور در مسابقات نمایشگاه اسب که قرار است هفته آینده برگزار شود،  مخالفان بحرینی اعتراض به این سفر و خودداری از میزبانی از او را به دلیل نقض حقوق بشر به دست سران منامه خواستار شدند.

فشار بر قصر پادشاهی انگلیس برای لغو سفرحمد بن عیسی

در همین ارتباط "سعید الشهابی" از چهره های سرشناس مخالفان بحرینی سفر پادشاه به لندن را موجب برانگیختن خشم بساری از اعضای پارلمان و فعالان و قربانیان دانسته و تاکید کرد: به منظور لغو این سفر فشارها بر قصر پادشاهی انگلیس ادامه خواهد یافت.

وی یادآور شد، بیش از چهار هزار زندانی سیاسی در بحرین وجود دارند و نظام حاکم همچنان به ریختن خون ملت ادامه می دهد.

استقبال انگلیس از پادشاه بحرین جای سوال دارد

الشهابی سپس این سوال را مطرح کرد: چطور نهاد حاکمیتی انگلیس میزبان دیکتاتوری می شود که دستانش به خون صدها انسان بی گناه بحرینی آلوده است؟

وی این اقدام را یکی از اشکال "نفاق سیاسی" برشمرد که موجب نابودی امنیت و ثبات در جهان امروز می شود.

قرار است فراکسیون مخالفان بحرینی مقیم انگلیس سه شنبه هفته آینده برابر با هشتم می 2018، یک کنفرانس مطبوعاتی تحت عنوان " بحرین: قبیله از بین رفته و سرزمین غارت شده"برگزار کنند که هدف از آن اطلاع رسانی در مورد فساد خاندان آل خلیفه و برملا کردن تحولات فاجعه بار و مداوم در بحرین است.

تعدادی از نمایندگان پارلمان انگلیس نیز درخواستی را علیه سفر پادشاه بحرین و پسرش ناصر به لندن تنظیم کرده و در آن دستگیری تعدادی از افراد خانواده فعالان حقوق بشر مقیم انگلیس راکه در اعتراضات مسالمت آمیز علیه سفر سال گذشته حمد بن عیسی به انگلیس مشارکت داشتند، محکوم کردند.

در درخواست این عده از نمایندگان پارلمان انگلیس از دعوت ناصر حمد به نمایشگاه وندسور امسال ابراز نارضایتی شده و به این موضوع اشاره شده است که دست داشتن او در شکنجه زندانیان در بحرین موجب لغو مصونیت دیپلماتیک او در دادگاه عالی انگلیس در سال 2014 شد
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر