تحولات فلسطین|شمار مجروحان فلسطینی در جمعه

وزارت بهداشت فلسطین در غزه از زخمی‌شدن ۱۱۴۳ فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست از صبح امروز تاکنون خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، "اشرف القدره" سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفت: 1143 فلسطینی امروز در ششمین جمعه راهپیمایی حق بازگشت به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست و یا بر اثر استنشاق گازهای اشک‌آور زخمی شدند.

هزاران شهروند فلسطین از ساعات اولیه صبح امروز جمعه برای شرکت در راهپیمایی بازگشت بزرگ و در هم شکستن محاصره اسرائیل که جمعه کارگران فلسطین نامگذاری شده است، به چادرهای "بازگشت" آمدند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند.

فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.

وزارت بهداشت فلسطین روز گذشته از شهادت 45 شهروند فلسطینی و زخمی شدن بیش از 6 هزار تن به‌ضرب گلوله تک‌تیراندازان صهیونیست از ابتدای راهپیمایی‌های حق بازگشت تاکنون خبر داد.

سقوط دو هواپیمای جاسوسی اسرائیل

ارتش رژیم صهیونیستی از سقوط دو هواپیمای جاسوسی خود در مرزهای نوار غزه خبر داد.

"افیخای ادرعی" سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر ادعا کرد: "این دو هواپیما در حال مستندسازی اغتشاشات بودند".

وی با بیان اینکه تحقیقات در خصوص سقوط این دو فروند هواپیما ادامه دارد، افزود: نیروهای اسرائیلی با متفرق کردن تظاهرات به شورش فلسطینی‌ها واکنش نشان می‌دهند.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر