فیلم| تولیدکنندگان مأمور مالیات‎بگیر دولت شدند

یک تولیدکننده با بیان اینکه دولت با توجه به نوع فروش از تولیدکنندگان مالیات ارزش افزوده بگیرد، گفت: بنده کالایم را شش ماهه می فروشم اما باید نقداً ۹ درصد مالیات ارزش افزوده به دولت بپردازم.چرا؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امیر نصراله زاده یکی از تولیدکنندگان برتر در حوزه لوازم خانگی با حضور در میزگردی تحت عنوان" حمایت از تولید لوازم خانگی ایرانی" در خبرگزاری تسنیم به بیان مشکلات واحدهای تولیدی صنعت لوازم خانگی پرداخت و با گلایه از تصمیم گیرهای ضد تولید دولت خواستار حمایت بیشتر از کالای ایرانی شد.

وی دربخشی از این میزگرد به مسئله مالیات ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ما اعلام کرده اند که طبق قانون اصلاً دولت حق ندارد از درآمدهایش کم کند و این خواسته شما در خصوص عدم پرداخت مالیات ارزش افزوده امکان پذیر نیست.

این تولید کننده لوازم خانگی خطاب به مسئولین کشور با اشاره به اینکه نمی خواهید درآمد دولت را کم کنید، افزود: بنده به عنوان تولید کننده کارم تولید است نمی توانم در بخش دریافت که عمده پولم به صورت چکی هست فعالیت های حقوقی گسترده انجام داده و در اقصی نقاط کشور نیروی حقوقی داشته باشیم تا مطالبات خود را وصول کنم.

نصراله زاده تصریح کرد: امروز  تولیدکننده برای وصول چکش هایش باید یک پروسه حقوقی را شروع و دست کم 4 سال دوندگی کند تا در نهایت بعد از این مدت سرمایه اش برگشت کند در صورتی که امکانات این موضوع در اختیار دولت بوده و می تواند همین الان چک ها را وصول کند.

وی با اشاره به اینکه دولت با توجه به نوع فروش از تولیدکنندگان مالیات بر ارزش افزوده بگیرد، افزود: بنده کالایم را شش ماهه می فروشم اما باید نقداً 9 درصد مالیات ارزش افزوده بپردازم، متأسفانه دولت بنده را کارمند خودش کرده  و من مسئول وصول مالیات های دولت هستم، این پروسه غلط است!

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر